A városközpontban található Református Lelkészi Hivatalban kialakított Bisori Tanoda falán elhelyezett emléktábla avatóra százak érkeztek, azok, akik szerették és tisztelték a fiatalon eltávozott képviselőt.
Pap István, a cigány kisebbségi önkormányzat vezetője, köszöntőjében kiemelte Pálfi István mindannyiunk számára követendő életútját. "Olyan ember volt, aki egyaránt képviselte a cigány embereket, illetve a 15 milliós magyarság érdekeit." - fogalmazott Pap István.
Vitányi István országgyűlési képviselő, mint régi harcostárs emlékezett Pálfi Istvánra. Kiemelte Pálfi István életéből azt, hogy a szó igazi értelmében volt vidéki képviselő, aki sem magyar, sem európai képviselőként nem hagyta el szülővárosát, hanem a nagyszülői házból indult hétfő hajnalonként Brüsszelbe, vagy Strasbourgba, s hétvégeken fáradhatatlanul járta Bihar, Bereg, Kárpátalja, Partium, Székelyföld területét, felkarolva az ott élők problémáit. "Most a hűséges férjre, szerető atyafira, jó hazafira emlékezünk a portrédombormű avatásával" - mondta Vitányi István.
Balogh Gyula, a tanoda tanára, Körmendi Lajos-versekkel emlékezett Pálfi Istvánra.
Szájer József, az Európai Parlament Magyar Néppárti Delegációjának vezetője sorait Nyírő Gizella sajtótitkár olvasta fel. A végtelenül megbízható munkatárs, hűséges örök barát személyisége mindig túlmutatott a pártpolitikán. Embersége, a demokrácia iránti valódi elkötelezettsége mindig messze a tömegek fölé emelte őt - állt Szájer József megemlékezésében.
Becsey Zsolt EP-képviselő, a legközelebbi barát meghatódva jelentette be: az ember mindig nehezen veszi tudomásul, ha valaki jobb nála. "Pálfi István minden tekintetben fölöttem állt, s erre büszke vagyok. Óriási egyéniség távozott, aki nem újságcikkekben osztotta az észt, tettekkel bizonyított. Büszke vagyok arra, hogy együtt indíthattuk el a határokon átívelő kapcsolatok új alapokra helyezését, valamint arra, hogy haláláig itt maradt szülővárosában. Pálfi István nem egyszerűen magyar volt, hanem bihari, református, aki azon fáradozott, hogy a vidék megmaradjon, felzárkózzon. Mindvégig realisztikus maradt, a valóság talaján állt." Emlékeztetett még arra is Becsey Zsolt, hogy Pálfi Istvánnal együtt ketten nem szavaztak igennel - az EP-ben - képviselőtársaikkal ellentétben.
De Blasio Antonio, az EP-ben Pálfi István helyére került képviselő avató beszéde elején leszögezte: jóllehet személyesen nem ismerte elődjét, az utóbbi időben azokon keresztül, akikkel találkozott, megismerhette Pálfi Istvánt. "Azok a mosolyok, amik a brüsszeli kollégák és az Önök arcán megjelennek, azok a leírások, amelyek az ő munkáját dicsérik és becsülik, mind azt mutatják, hogy egy olyan ember előtt hajtjuk meg fejünket advent harmadik hetében, aki földi élete során sokat tett ezért a közösségért, ezért a hazáért." A továbbiakban annak adott hangot a képviselő, hogy büszke arra, hogy Pálfi István nyomdokaiba léphetett. Méltatta elődje munkásságát, aki a tettek mezejére lépve egy egységesülő Kárpát-medencei gazdasági-infrastrukturális unió létrehozásában gondolkodott. A képviselő a mai nehéz idők ellenére is arra biztatta a jelenlévőket, hogy végig kell vinni azt a munkát, amit Pálfi István elkezdett.
A Kurucz Imre helyi szobrászművész által készített portrédomborműves emléktáblát De Blasio Antonio és Kósa Lajos országgyűlési képviselő leplezte le, majd a barátok, tisztelők elhelyezték a szeretet koszorút, virágait.
Nyírő Gizella - fidesz.hu