- Önt újabb négy évre elnökének választotta meg a KDNP. A Fidesz szövetségeseként kerültek be a parlamentbe, és az önkormányzati választáson is közös listával indultak. Mivel tudják magukat megkülönböztetni a Fidesztől?
- Mi nem gyűjtőpárt, hanem világnézeti párt vagyunk. Sok kérdésben tudatos eszmei politizálást folytatunk. Ilyen például az, hogy természetjogi alapon nem képviselhetünk más politikát, minthogy kiállunk a legkiszolgáltatottabb magzatkorúak mellett. Kiállunk a családi adózás mellett is, amelyet szerintünk a személyi jövedelemadózás mellett választható adónemmé kellene tenni. Ugyanis nem mindegy, hogy kinek, hány gyermeket kell eltartania a családjában. Ugyanígy nagyon fontosnak tartjuk, hogy az ezzel összefüggő rossz demográfiai adatokat is meg kell változtassuk. A családi adózás Franciaországban is bevált, nekünk is erre az útra kellene lépnünk.
- A közvélemény-kutatási adatokban a KDNP csak egy-két százalékot ér el. Mit kíván tenni a KDNP elnökeként a pártja népszerűségének emelkedéséért?
- A közvélemény-kutatási adatok alapján azért arra is fel kell hívni a figyelmet: a legnépszerűbb párt, a Fidesz szavazói tisztában vannak azzal, hogy a Fidesz-KDNP közös listát támogatják a Fidesz megnevezésével. A KDNP-nek nem az a feladata, hogy a Fidesszel rivalizáljon. Nekünk olyan szavazói réteget is el kell érni, amelyet a Fidesz nem tud megszólítani. Külön hangot képviselünk, és a tisztán értékelvű szavazókat érjük el, amelyre a Fidesz egyedül nem lenne képes.
- A 2006-os eredményeik ezt bizonyítják?
- El kell mondanom, hogy a KDNP az egyetlen történelmi párt a parlamentben, a harmadik legnagyobb frakciót alkotja, és az önkormányzati választásokon több helyhatósági helyet szereztünk, mint az MDF és az SZDSZ összesen. Jól szerepeltünk az idén.
- A KDNP-t jobb- vagy baloldali pártként definiálná?
- A pártot a köznyelvben jobbközép pártként említik. Nem vagyunk tőkeellenesek, de nekünk a tőkével szemben a munka az elsődleges. Miközben az úgynevezett baloldali magyar erők a tőkét tekintik elsődlegesnek... Szerintünk a közteherviselés szempontjából egyáltalán nem igazságos, hogy minden terhet a bérből és fizetésből élők viseljenek. Az a véleményünk, hogy a bankoknak és a multinacionális cégeknek arányos terhet kellene viselniük.
Magyar Hírlap - fidesz.hu