fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Gyurcsány éppen most is el...
2006. december 21., 07:47
Nem kevés elmeélt pazarolt arra a kormányhoz hű értelmiség, hogy megmutassa: Gyurcsány voltaképpen az igazság-politikáját hirdette meg Őszödön. Kérdés mennyire volt értelmes ez a tevékénység? Hatalmi praktikummal persze rendelkezett, hiszen minden tévedésnek, ha elég sokat hallják az emberek, lesznek hű követői is, de ha magát a dolgot nézzük, vagyis az értelmet - annak hiábavalósága több ponton megjelenik.

Még akkor is, ha eltekintünk a gyurcsányi "igazságpolitika" meghirdetésének attól a vonásától, hogy nem volt meghirdetve - sőt éppenséggel direkt titkos volt -, ha tehát ettől eltekintünk, még akkor is tökéletesen értelmetlennek bizonyul új politikáról beszélni. - Tudniillik Gyurcsány kormánya éppen most is azt teszi, amit a kormányfő Őszödön a korábbi másfél évre vonatkoztatva oly ízes nyelven kifejtett...

Igen, sajnos jelenleg is éppen azon fáradoznak, hogy mindent tökéletesen elrontsanak és tönkretegyenek (triviális eufémizmussal jelezve itt a gyurcsányi terminus technicust). Hiszen mi történt Őszöd óta? Először is azzal kezdték, hogy jó hosszan nem csináltak semmit. Eltűntek - mint a későbbi információk alapján sejthető -, körülállták azt az asztalt, ami mellé nem férnek el túl sokan. Ez az asztal mellesleg tökéletes megjelenítője annak a tervszerű folyamatnak, amelynek során kiüresítik a demokratikus intézményeket és kevésbé ellenőrizhető döntéshozatali központokkal helyettesítik.

De, ha nem a demokratikus deficitet nézzük és nem is a reformokat - ami ugye, az ő saját célra lefoglalt mágikus szavuk -, akkor is előadódnak helyzetek, amelyeket a kormánynak kezelni kellene. Ilyen volt például az ünnepi szélvihar. Ennek kapcsán vizsgáztak felelősségtudatból is - sajnos elégtelenül. Szilvásy kancellária miniszter nem régiben úgy nyilatkozott, hogy azért nem segítik semmivel az augusztus 20-i tragédia áldozatait, mert azzal elismernék, hogy a kormány felelős, noha itt egy váratlan természeti kataszrófáról van szó, arról pedig ők nem tehetnek.
Az üzenet világos: ez nem egy felelős kormány...
Nem voltak felelőssek a TV ostromért és a békés ünneplők szétveréséért sem.

Miközben a költségvetés csőd közeli állapotáról hallunk, nemcsak jutalmat osztanak maguknak - többek közt a tervezni nem tudó pénzügyminiszternek -, de új kormányzati negyedet terveznek. Miért? Hogy aztán újabb tétellel, a bérleti díjjal terheljék a mindenkori költségvetést? Logikus, nem?

Amikor pedig reform-cselekszenek, akkor annak túlzottan világos az üzenete. Kóka a falvak ellen indít minden eddiginél veszélyesebb támadást. Másfelől ellenséggé váltak a gyógyszerészek és az orvosok. Két szakmai kamara erőteljesebben lépett fel a kormány intézkedései ellen, a válasz: kiüresítik e kamarák intézményeit - miközben másokét megerősítik (lásd Kereskedelmi- és Ipar Kamara). A sportolók nem azonosulnak eléggé az úgynevezett baloldali értékekkel? Büntessük meg őket - mondja a kormány, és meghirdeti a sportorvosi ellátás piacosítását.
Néhányan esetleg azt gondolhatják: "tényleg, miért pont a patikusoknak ne legyen rossz?" Ezen érzések felkeltését természetesen profi szakemberek szervezik - kevesebbet hallani viszont arról, vajon milyen társadalmi üzenete és hatása van az ilyen jellegű intézkedéseknek.

Azok a független kisegzisztenciák ugyanis, amelyek többek között éppen a patikusi vagy orvosi praxisra épülnek, más független kisegzisztenciákat segítenek fenntartani. Éppen az államtól független szférát. És amikor mindezt nagy erővel teszik tönkre, a tökéletes függőség társadalmát építik fel a romokon.
Számukra nem érdekes, ha nagyon nagy károkat okoznak az egészségügynek: ők most már eléggé gazdagok - "mi az hogy, nagyon is!" Maguknak biztosítják a megfelelő színvonalat - eközben egy olyan társadalmat szerveznek, ahol mindenki olyan mértékű gazdasági függésben él, aminek révén, politikailag is sakkban tartható.

Minden, amit tesznek, valójában éppen gazdaságilag irracionális - tökéletesen racionálisnak mutatkozik azonban, ha abból a szempontból nézzük, hogy vajon alkalmasak-e intézkedéseik egy új diktatúra megszervezéséhez. Egy olyan diktatúráéhoz, amelyben nem lesz már ellenállási lehetőség, a régóta alternatíva nélkülinek kikiáltott kormány politikájával szemben.
Ezt teszik most: mindent elrontanak, tönkretesznek - de nem maguknak teszik tönkre, hanem nekünk.

Érdekes hír volt számomra, hogy többek között éppen Gyárfás Tamás fogalmazta meg a levelet, amely azt kéri a képviselőktől, hogy biztosítsák a Sportkórház további működését. Jó ezt tudni, de mi következik belőle?

Mikor értjük meg végre, ami pedig a napnál is világosabb: ezzel a kormánnyal nem érdemes egyenként egyeztetni, ez kormány a tönkretétel kormánya - Gyurcsány jelenleg is azt teszi, amiről Őszödön, mint múltról beszélt?

Az egyedül logikus cselekedet az érdeksérelmet szenvedők egymással való egyeztetése lehetne, és az egyetlen logikus követelés megfogalmazása...

Mező József Ákos jegyzete, Magyar Nemzet
fidesz.hu