"A szegedi egészségügyi rendszer, amely mintegy 200 ezer embert lát el, súlyos válsághelyzetben van" - mondta Oláh János sajtótájékoztatóján.
Hozzátette: "az egészségügy területén Szegeden hazudozás, csúsztatás és maszatolás folyik".
A szegedi fekvőbeteg- és járóbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi intézményeinek integrációját és az egyetemnek történő átadást a városvezetés azzal indokolta, hogy ezzel megmenthetők a kórházi ágyak. Ez azonban nem így történt - mondta a politikus.
Hozzátette: az önkormányzatnak ellátási kötelezettsége van, nem tolhatja át ezt a felelősségét az egyetemre, amely így is képtelen gazdaságosan és hatékonyan megoldani régiós feladatait.
A város közpénzből és uniós forrásokból 2,5 milliárd forintos költséggel újította fel a II. számú kórházat és 1 milliárd forintból az I. számú rendelőintézetet, amelytől most szabadulni igyekszik - mondta Oláh János.
A politikus szerint félő, hogy az egészségügyi rendszer átalakítása csupán a privatizációt készítő elő, pedig 2004. december 5-én Szegeden többen szavaztak a magánosítás ellen, mint amennyien legutóbb polgármesternek választották Botka Lászlót.
MTI - fidesz.hu