Kedd esti szlovák médiaértesülések szerint a száztíz főnyi katonai egység egy része már a felszerelésekkel együtt az Irakkal szomszédos Kuvaitban tartózkodik, s rövidesen további szlovák katonák is követik őket, hogy február végéig véglegesen hazatérhessenek.
A többiek hazatérésének időpontjáról a szlovák védelmi miniszter nem nyilatkozott. Robert Fico, a tavaly nyáron hivatalba lépett új kormányfő már a választási kampányában az iraki szolgálattevők kivonását ígérte, később a kormánya is ennek megfelelően döntött, így aztán a tavaly októberben Irakba utazó misszióról már előre tudni lehetett, hogy tagjai utolsóként utaznak ki, és februárban végleg hazatérnek.
Szlovákiának ezt követően mindössze 11 katonatisztje és néhány harci járműve marad Irakban. Ezek a NATO kiképzőprogramjában vesznek majd részt.
Az utolsó, még tavalyi közvélemény-kutatás azt jelezte, hogy a megkérdezetteknek több mint a fele ellenzi az iraki misszió folytatását, és mindössze 17 százalékuk helyesli az iraki szerepvállalást.
A legfrissebb, kedden megjelent közvélemény-kutatás eredményei azt mutatják, hogy a Fico vezette Smer - (Irány) - Szociáldemokrácia kis híján ötven százalékos támogatottságot élvez, alig kevesebbet annál, amilyen támogatottsággal a további öt parlamenti párt együttesen bír. Ha Szlovákiában most választanának, minden második szavazó Ficóékra voksolna.
MTI - fidesz.hu