"Olyan korban élünk, amikor sokan azt sem hajlandók elismerni, hogy a mi mondanivalónknak bármi értéke lehet" - mondta Colin Villiams anglikán lelkész.
A főtitkár szerint sok tekintetben lehetetlen megérteni földrészünket anélkül, hogy méltányolnánk, hogy milyen nagy szerepe volt az egyháznak Európa kialakulásában. Európát, ahogyan ma ismerjük, nagyon sok tekintetben a keresztény hit formálta - jelentette ki.
A lelkész utalt arra, hogy az etikai szabályozásban, a globalizáció terén, az igazsággal és az emberi jogokkal foglalkozó területeken, a szegénység igazságtalanságának megértésében és mindenek fölött annak értelmezésében, hogy milyen legyen egy teljes életet élő emberi lény, az egyház még mindig valóságosan hozzá tud járulni földrészünk alakításához.
Az idei esztendő őszére tervezett nagyszebeni nagygyűléssel kapcsolatban elmondta, hogy azért döntöttek az első, 1989-ben megrendezett bázeli, majd a következő, 1997-ben, Grazban megtartott nagygyűlés után a nagyszebeni helyszín mellett, hogy a találkozóra túlnyomórészt ortodox környezetben kerüljön sor.
Nagyszeben mellett szólt továbbá, hogy 2007-ben Románia az unió tagállamává vált, illetve, hogy az idei esztendőben a város egyike a kultúra két európai fővárosának.
A főtitkár Nagyszeben szellemi életét jellemezve kiemelte: "Erdély általában, és különösen Nagyszeben olyan hely, ahol érezhetően ökumenikus érzések élnek, és ahol a többségben lévő ortodox hívők mellett az evangélikus, református, római katolikus, görög katolikus és baptista hagyományoknak is szerepük van a tágabb ökumenikus szintéren".
MTI - fidesz.hu