fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
A fővárosban 21 szakképző iskolát zárnak be?
2007. január 29., 16:38
Ez derül ki a Heti Válasz listájából. A dokumentum szerint a többi között megszűnik a Batthyány-Strattmann László Egészségügyi Szakképző Iskola és Gimnázium, a Dekoratőr Iskola és a Klauzál Gábor Műszeripari Szakközépiskola és Szakiskola.

A fővárosi önkormányzat oktatási bizottsága 21 szakképző iskola átszervezését és bezárását javasolja, ezen intézmények között szerepel többek között a Lengyel Gyula Kereskedelmi Szakközépiskola és a Kossuth Zsuzsa Humán Szakközépiskola és Gimnázium, amelyeknek diákjai és pedagógusai éhségsztrájkkal és utcai demonstráción tiltakoztak az önkormányzat tervei ellen.

A Heti Válasz listája szerint integráció mellett jogutóddal megszűnik a Kvassay Jenő Műszaki Szakközépiskola és Szakiskola is. Ez a sors vár a Szabómester Szakképző Iskolára, a Szentágotai János Egészségügyi Szakképző Iskolára, a Hajnik Károly Közgazdasági Szakközépiskolára, az Irinyi János Környezetvédelmi és Vegyészeti Szakképző Iskolára, a Kelenföldi Műszaki Szakközépiskolára és Szakiskolára, a Dér Miksa Szakközépiskolára, Szakiskolára és Kollégiumra, az Eötvös Loránd Szakközépiskolára és Szakiskolára, a Lengyel Gyula Kereskedelmi Szakközépiskolára, a Soós István Borászati Szakközépiskolára és Szakiskolára. Utóbbi intézmény pénteken gyertyás élőláncos tiltakozást szervez a tervezett bezárás ellen.

A lista jogutóddal történő integrációt jelöl meg a Petőfi Sándor Közgazdasági Szakközépiskola és Gimnázium, a Kossuth Zsuzsa Humán Szakközépiskola és Gimnázium, a Bókay János Humán Kéttannyelvű Szakközépiskola, Szakiskola és Gimnázium, a Bőrfeldolgozóipari Szakközépiskola és Szakiskola, a Kalmár László Számítástechnikai Szakközépiskola, a Fényes Elek Közgazdasági Szakközépiskola, a Földes Ferenc Kereskedelmi Szakközépiskola esetében.

Germánné Vastag Györgyi (MSZP), a főváros oktatási bizottságának elnöke korábban azzal indokolta az átszervezéseket, hogy jelenleg tízezres nagyságrendű üres férőhely van a szakiskolákban, amelyek 65-70 százalékos átlagos "osztály-feltöltöttségűek".

A fővárosi önkormányzat középfokú tanintézeteibe jelenleg 67 ezer diák jár, ebből a 95 szakközépiskolában 15 ezren, iskolánként 153-an tanulnak. A szocialista politikus akkor azt közölte, hogy a szakképzés korszerűsítéséhez, fejlesztéséhez a következő években az átalakítások függvényében 7-9 milliárd forint EU-forrás is bevonható.

MTI - fidesz.hu