Mint hangsúlyozta, Budapesten 21 szakközépiskolát kívánnak bezárni, míg további 47 esetben pedig megszüntetik az érettségi utáni szakképző osztályok indításának lehetőségét, "lassú sorvadásra" ítélve ezzel ezeket az iskolákat.
Elmondta, hogy a megszüntetésekkel és átszervezésekkel kapcsolatos határozatot most puccsszerűen küldik ki az érintett intézmények vezetőinek, mégpedig úgy, hogy arról sem a fővárosi közgyűlés, sem a szakbizottság nem tárgyalt, a képviselők több mint fele pedig nem is ismeri annak tartalmát.
Emlékeztetett rá, hogy az oktatási bizottság tagjai az elmúlt héten kérték a téma napirendre vételét, ám azt megtagadták.
Tarlós hiányolta azt is, hogy a mai napig nem készültek el azok az új szakképző központokkal kapcsolatos megvalósíthatósági tanulmányok, amelyek elkészítése Demszky Gábor feladata lenne.
"A kisebbik baj az, hogy a főpolgármester semmibe veszi a közgyűlés határozatait (...), a nagyobbik baj az, hogy ilyen körülmények között értelmes és megalapozott döntéseket nem lehet meghozni" - jegyezte meg, hozzátéve: nem készültek el a közgyűlés által szintén előírt ütemtervek és az iskolaköltöztetésekkel kapcsolatos költségelemzések sem.
A Kossuth Zsuzsa Egészségügyi Szakközépiskolát említve arra hívta fel a figyelmet, hogy sokszor jól felszerelt, jó infrastruktúrájú, speciális képzést nyújtó iskolákat akarnak rosszabbul működő intézményekbe integrálni.
"Fejvesztett kapkodás", "eszeveszett dilettantizmus" és "koncepciótlanság" - így jellemezte a városvezetés intézkedéseit a frakcióvezető.
fidesz.hu