fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
A III. kerületnek szüksége van a szakképzésre
2007. február 14., 16:14
Budapest Főváros Önkormányzata új oktatás politikát folytat, az oktatás és szakképzés racionalizálása érdekében. Teszi ezt úgy, hogy szakmai egyeztetés nem történik, csak tények közlése. 20 intézményt akarnak bezárni!

Óbudát és Békásmegyert is érinti a változás. Önkormányzatunk ugyan nagyban vállal át feladatot a fővárostól a közoktatás terén is, így az Árpád Gimnáziumot, a Veress Péter Gimnáziumot és az Óbuda Gimnáziumot is a kerületi önkormányzat működteti.
Ám a középiskolák és a szakképzők működését a főváros látja el, és a "racionalizáló csomag" jelentősen érinti és befolyásolja a Bláthy Ottó Titusz Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium, a Kossuth Zsuzsa Humán Szakközépiskola és Gimnázium, és a Varga István Kereskedelmi Szakközép- és Szakmunkásképző Iskola jövőjét is.

A szakképző évfolyamok mindegyik intézményből elkerülnek a szakképző központokba, a Bláthy-t elköltöztetik. A Kossuth Zsuzsát kettébontják gimnáziumra és szakközépiskolára és a főváros más intézményeihez integrálják, és a Varga István szakképzése és a szakiskolai képzése is a szakképző központokhoz kerül. Szükség van szakmai tudással rendelkező fiatalokra, a "szakmunkásokra" a Budapesten és Pest Megyében is egyedülálló Kossuth Zsuzsában folyó mentőápoló képzésre. A Margit Kórházzal összehangolt oktatásra. Az ápoló, szülésznő, a fizioterápiás asszisztens, a szociális gondozói és a szociális szervezői képzésre is. Ugyanilyen szükség van az élelmiszer és vegyiáru eladókra és az informatikusokra is
Az intézmények mindegyike megfelelő infrastruktúrával, és felszereltségekkel bír. Nem csak a több mint félezer kerületi, budapesti, de az agglomerációból érkező diákok javát is szolgálja.

Óbuda polgármestereként meggyőződésem, hogy az átszervezés hátrányosan érinti a kerületben élő diákokat, szülőket és tanárokat! Egyértelműen rossz irányba tart a szakképzés tönkretételét, jól működő intézmények ellehetetlenítését, akkor amikor a szakképzés fejlesztéséről kellene vitákat folytatni. A szakképzés leépítése Magyarország versenyképességét is csökkenti, mely nem lehet érdeke semmilyen felelősen és a jövőben gondolkodó fővárosi politikus szándékának.

Mindenféle ingatlanspekulációt megelőzendő, a hó végi testületi ülésre, a Bláthy Ottó Titusz Műszaki Szakközépiskola és Gimnázium valamint a Kossuth Zsuzsa Humán Szakközépiskola és Gimnázium területére a változtatási tilalom elrendelését kezdeményeztem.

Felkérem a Főpolgármestert, hogy a jelenleg elkészített szakmai anyagokat vizsgálják fölül és egy a szakképzés fejlesztését célzó anyagot készítsenek!

Tisztelettel: Bús Balázs
Óbuda, 2007. február 14.

Kapcsolódó anyagok:
Cikk: Ezer pedagógust küldenek el a fővárosban