A vitát az váltotta ki, hogy a neves hollywoodi filmproducer és zenekiadó, David Geffen egy interjúban kijelentette: Hillary Clinton személyisége olyan mértékben megosztja az országot, hogy nem képes egységbe kovácsolni az amerikai társadalmat.
"A politikában mindenki hazudik, de a Clinton-házaspár ezt oly könnyedén teszi, hogy az már zavaró" - jelentette ki szokásos tömör szókimondó stílusában a mogul, aki korábban Bill Clinton elnök elkötelezett híve volt, most viszont a Demokrata Párt új csillagát, Barack Obama illinois-i szenátort támogatja.
Hillary Clinton kampánystábja ezek után arra szólította fel a vetélytárs Obamát, határolódjon el Geffentől, és ne fogadja el adományát, mivel ilyen hangvétel nem engedhető meg a demokraták kampányában. Obama stábja erre viszont nem volt hajlandó, ehelyett a szenátor szóvivője közölte, hogy Clintonék korábban nem panaszkodtak Geffenre, amikor dollármilliókat gyűjtött össze Bill Clinton elnökválasztási kampányának segítésére. A fekete szenátor stábja azt is közölte, nem kívánnak beleavatkozni a Clinton-Geffen viszályba. Hillary csapata erre megkérdőjelezte, hogy Obama valóban távol akarja tartani magát a sárdobálástól.
"Pozitív kampányt szeretnék folytatni; nem akarom, hogy a demokraták vagy támogatóik egymás tönkretételére törekedjenek" - mondta a volt first lady a nyugati Nevada államban egy fórumon.
A 2008 novemberi elnökválasztásig még több mint 20 hónap van hátra, az elnökségre pályázó politikusok azonban Demokrata Párt egyes elemzői szerint máris egymás torkának estek, így meglehetősen korán véget ért a pozitív kampány korszaka.
Hillary Clinton tanácsadói hetek óta mérlegelik, miképpen reagáljanak Barack Obama egyre növekvő népszerűségére, megtámadják-e a riválist vagy sem, és ha igen hogyan. Az Obama-mánia ugyanis közvetlen károkat okoz az első amerikai elnöknő címére törekvő New York-i szenátornak, hiszen sok korábbi támogatója elpártol tőle és az új hangot képviselő fiatal afro-amerikai politikus mögé áll.
Az amerikai elnökjelölt-aspiránsok figyelme a gazdag kaliforniai támogatók mellett azért irányul éppen most Hollywood felé, mert a filmipar központját sokszoros médiafigyelem övezi a hét végi Oscar-díjkiosztó gála miatt.
A The New York Times arról írt, hogy nem csak a Demokrata Párt sorait bomlasztják házi csetepaték. Dick Cheney alelnök ideges hangnemben utasította vissza az egyik legesélyesebb republikánus elnökjelölt-aspiráns, John McCain arizonai szenátor George Bush elnök elleni támadását. McCain egy Los Angeles-i fórumon - ahol a nyilvánvalóan őt támogató Arnold Schwarzenegger kaliforniai kormányzóval közösen lépett fel - egyebek mellett kijelentette: az iraki háború atyjának számító Donald Rumsfeld minden idők egyik leggyengébb védelmi minisztere volt, és Bush politikája a globális felmelegedést illetően fabatkát sem ér.
MTI - fidesz.hu