Az OKISZ rámutat: esélyegyenlőséget kellene biztosítani a magyar piacon a hazai vállalkozások számára, továbbá meg kellene határozni az úgynevezett ágazati prioritásokat, valamint ösztönözni kellene a bérmunkát végző cégek saját exporttevékenységét, és
módosítani kellene a közbeszerzési törvényt is.
A Magyar Iparszövetség szerint jelenleg még számos gond hátráltatja a kis- és középvállalkozások fejlesztését Magyarországon. Ilyennek tartják a magas adó- és járulékterheket, a működési költségek állandó emelkedését, a többször megmutatkozó jogbizonytalanságot.
Az OKISZ úgy véli, hogy a kis- és középvállalkozások fejlesztési intézményrendszerét ugyancsak át kell alakítani annak érdekében, hogy egy, a későbbiekben létrehozandó holding szervezet garantálni tudja a fejlesztési célok megvalósítását.
Az érdekképviselet pozitívumként értékeli, ha megvalósul a kkv-k hitelgaranciája. Érthetetlennek tartja ugyanakkor, hogy a fővárosban nem működik a mikro-hitelrendszer.
Az OKISZ-nál az a vélemény alakult ki, hogy magas a magyar vállalati szektor adminisztrációs költsége az unió többi tagállamához viszonyítva. Emellett hiányolják a kkv-kat segítő szolgáltatásokat.
MTI - fidesz.hu