- Az elmúlt években zöldügyekben ön volt a legaktívabb politikus. Megítélése szerint, mit lehetne tenni a határon túli szennyezések megelőzése érdekében?
- A jelenleginél szorosabb együttműködésre volna szükség. Közelíteni kellene egymáshoz a környezetvédelmi jogszabályokat, bővíteni a zöldhatóságok létszámát és javítani felszereltségüket. Jó volna olyan speciális egységeket is felállítani, amelyek szükséghelyzetben a határon túl is képesek hatékony beavatkozásra.
- Miből fedeznék az ilyen különleges kárelhárítások költségét?
- Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség rendelkezhetne egy nemzetközi zöldalap felett. Ez a forrás a vészhelyzetek felszámolása mellett a határokon átnyúló szennyezések feltérképezésére, intézkedési tervek kidolgozására is szolgálna.
- Önt nemrég feljelentette a környezetvédelmi tárca, mondván, a csepeli galvániszap kapcsán a lakosság megmérgezésével riogatta a Szerbiában, Romániában, Bulgáriában élőket.
- Fenntartom korábbi állításomat. Vizsgálatok támasztják alá, hogy a nehézfémek a talajvízbe jutottak. Beavatkozás nélkül a közeli Dunát is elszennyezheti a galvániszap, veszélyeztetve a folyó alsó szakaszán élőket. Az ügyben rövidesen polgári peres eljárást kezdeményezek az engem rémhírterjesztéssel vádló környezetvédelmi miniszter és a budapesti felügyelőség igazgatója ellen.
Magyar Hírlap - fidesz.hu
Cikk: | Cián, olaj, pakura: a víz bármit hozhat a határainkon túlról |