- Gyurcsány Ferenc a The Timesnak adott interjúban azt állítja, a Fidesz érdekközösségben áll a szélsőjobboldali antiszemita erőkkel. Hogyan reagálnak erre a kijelentésre?
- A szocialistáknak mindig ez az utolsó eszközük, hogy antiszemitának nevezik a politikai ellenfelüket, amikor saját népszerűségük a mélyponton van. Gyurcsány Ferencről tudható, hogy nemzetközi hazudozó lett, hiszen a "Hazugság Openen" nyolcadik helyet szerzett. Szomorú, hogy a külföldi sajtóban is a magyar kormányfőn röhögött a fél világ, amikor kiderült róla, hogy hazudott a népének.
- Gyurcsány Ferenc az interjúban leginkább azt kifogásolja, hogy egy Kossuth téri rendezvényen a tüntetők egy része felolvasott egy névsort a feltételezetten zsidó származású politikusokról, majd egy órával később a Fidesz politikusai felléptek ugyanarra a színpadra, de nem határolódtak el ettől. Miért nem történt ez meg?
- Gyurcsány Ferenc ebben az interjúban is hazudik. Nem azon a színpadon történt a Fidesz politikusainak a fellépése, és különösen nem abból az apropóból, mert felolvastak bizonyos neveket. A Fidesz egyik politikusa éppen arra intette az egybegyűlteket, hogy az erőszak nem jó válasz a hazugságra, éppen a békés gyülekezésre hívta fel a jelenlévőket. Tehát Gyurcsány Ferenc több szempontból is hazudik, amikor azt állítja, hogy Fidesz közösséget vállalt volna ezekkel az akciókkal.
- A kormányfő azt mondja az interjúban, hogy az Árpád-sávos zászló alatt magyar zsidók ezreit hurcolták el Auschwitzba. Mi erről a Fidesz álláspontja?
- Gyurcsány Ferenc egy történelmi szimbólumot szándékosan félreértelmez, hiszen a nyilaskeresztes zászlónak a nyilaskereszt volt a lényege, ez fejezi ki az önkényuralmi jelképet. A nyilaskereszttől megszabadított történelmi zászló az Árpád-sávos zászló. Hogy mennyire legális az Árpád-sávos zászló vagy címer használata, azt mutatja, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatalnak a címerében is megjelenik.
InfoRádió - fidesz.hu