fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Kövér László levele Simon Gábornak
2007. március 8., 11:52

Simon Gábor elnök úr
Magyar Szocialista Párt Országos Választmánya


Budapest

Budapest, 2007. március 8.


Tisztelt Elnök úr!


2006. október 1-jén a magyar emberek világos és egyértelmű ítéletet mondtak a szocialista kormány hazugságon, csaláson és megtévesztésen alapuló politikájáról. A választópolgárok egyértelmű döntést hoztak, történelmi vereséget mérve a Magyar Szocialista Pártra.

Az önkormányzati választáson Magyarország valamennyi megyéjében - így Heves megyében is - a Fidesz által vezetett szövetség jelöltlistája kapta a legtöbb szavazatot. Heves megyében azonban a szavazás eredménye ellenére a Megyei Közgyűlésben mandátumegyenlőség alakult ki, melynek következtében a megye működését veszélyeztető, tartós patthelyzet jött létre.

A patthelyzet feloldása érdekében 2007. február 20-án létrejött egy írásba foglalt megállapodás a Magyar Szocialista Párt és a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség Heves megyei frakciói között, melynek értelmében a Heves Megyei Közgyűlést soron következő ülésén - a kialakult mandátumegyenlőségre tekintettel - feloszlatják, megadva a lehetőséget a választópolgároknak, hogy hosszú hónapok eredménytelen tárgyalásai után ők maguk döntsenek a megye jövőjéről.

A megállapodást az Önök pártja részéről Sós Tamás megyei elnök, országgyűlési képviselő, valamint Merczel József megyei közgyűlési képviselő írták alá. A két párt megyei vezetői a szerződés megkötéséről a nyilvánosság előtt is beszámoltak, a közgyűlés ülését megelőző napon közös sajtótájékoztatón jelentve be a megállapodást.

Az írásban rögzített megállapodást azonban az Önök megyei szervezete megszegte. A Heves Megyei Közgyűlés 2007. február 23-i ülésén ugyanis a Magyar Szocialista Párt - a feloszlatásról szóló döntés megszavazása helyett - egy, a Fideszt támogató választóknak köszönhetően mandátumot szerzett, magát a megállapodás után már függetlennek deklaráló képviselő segítségével tisztségviselőket választott, és ezzel elvette a Heves megyeiektől a választás lehetőségét.

Ezzel a döntéssel ráadásul veszélybe került a Heves Megyei Közgyűlés működőképessége is, hiszen a testület és annak elnöke nem élvezik a megyei választópolgárok bizalmát, és a szóban forgó megállapodás megszegésével lehetetlenné tettek mindenfajta jövőbeli együttműködést a közgyűlés frakciói között.

Az Önök egyik országgyűlési képviselője, egyben pártjuk Heves megyei elnöke, valamint vele együtt a Heves Megyei Közgyűlésben helyet foglaló szocialista frakció tehát egy írásba foglalt pártközi megállapodást rúgott fel, mellyel szomorú precedenst teremtett, aláásva és gyakorlatilag előre semmissé téve minden esetleges jövőbeli megállapodás értelmét.

A Magyar Szocialista Párt és a kormány kommunikációjában meglehetősen előkelő helyet foglal el a különböző politikai oldalak közötti összefogás és együttműködés szükségessége. A Fidesz - Magyar Polgári Szövetség már számtalanszor világossá tette, hogy a választópolgárokat másfél-két éves hazudozásával becsapó, az országot válságba sodró miniszterelnököt nemkívánatos személynek tartja a belpolitikában, ugyanakkor hazánk rendkívül súlyos helyzetére tekintettel hajlandó tárgyalni és együttműködni a legtöbb parlamenti mandátummal rendelkező Magyar Szocialista Párttal.

A Heves megyében történt események azonban világosan rávilágítanak arra, hogy a Magyar Szocialista Párt ahelyett, hogy a választópolgároktól kapott felhatalmazás betartására szorítaná rá a kormányt, sokkal inkább átvette Gyurcsány Ferenc azon módszereit, melyek nem csak a politikában, hanem az élet minden területén elutasítandók.

Az adott szó és az aláírt megállapodás megszegése után határozottan felmerül a kérdés: van-e értelme ezek után egyáltalán beszélni is az összefogás és az együttműködés bármilyen lehetőségéről?

Elfogadhatónak tartja-e Ön, hogy a Magyar Szocialista Párt Heves megyei közgyűlési frakciója megszegte a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség Heves megyei közgyűlési frakciójával kötött, majd a nyilvánosság előtt bejelentett megállapodását?

Tud-e ezek után garanciát adni arra, hogy a Magyar Szocialista Párt és annak szervezetei a jövőben betartják az írásba foglalt szerződéseket, megállapodásokat?

Vajon mit várhatnak a Magyar Szocialista Párttal szerződést kötő szervezetek azok után, ahogyan Önök Heves megyében felrúgták az aláírt és a nyilvánosság előtt bejelentett megállapodást?



Tisztelettel:




Kövér László
elnök