Elmondta: mindenképpen azt szeretnék, ha a Pedagógusok Szakszervezetével és a Magyar Közoktatási és Szakképzési Szakszervezettel közösen tudnák beadványukat eljuttatni a hivatalhoz, mert a három tömörülés együttműködése a fővárosban példaértékű. Kifejtette: az egyik beadványban azt kérik, hogy a hivatal mondja ki a 19 szakiskola megszüntetéséről szóló közgyűlési határozat semmisségét. Ezt a beadványt bármikor beadhatják, határidő csupán "a józan ész". Most az az érdekük, hogy minél előbb megszülessen ez ügyben is a döntés.
A másik beadvány a közgyűlés eljárásával kapcsolatos anomáliákról szól, s benyújtására a törvény alapján 15 nap áll rendelkezésre. Kerpen Gábor ennek kapcsán elmondta, hogy a közgyűlés nem tartotta be azt a korábban saját maga által szabott korlátot, miszerint 2006. december 31-ig hatástanulmányok készülnek az iskolaátszervezésekkel kapcsolatban. A főváros nem teljesítette a jogalkotási törvényben foglaltakat sem, alternatív hatásvizsgálatok sem készültek - sorolta aggályaikat az érdekvédő. Hozzátette: 2007. február 15. és március 1. között - az átszervezésekről hozott új döntésig - érvényben volt Tarlós István, a fővárosi Fidesz-KDNP frakciószövetség elnöke javaslatára elfogadott határozat, amely az átszervezések elhalasztásáról szól. Ugyanakkor a fővárosi ügyosztály nem ennek szellemében végezte munkáját, hanem tevékenysége a később elfogadott határozatra irányult.
A Fővárosi Közgyűlés szocialista-szabaddemokrata többsége március 1-én több órás maratoni vita után elfogadta, hogy még az idén átszervezik a fővárosi szakiskolák többségét, azaz 19 iskola jogutóddal megszűnik. A korábban megszüntetésre javasolt Soós István Borászati Szakközépiskola és Gimnázium fenntartói jogát ugyanakkor átveszi a fővárosi önkormányzattól a Budapesti Corvinus Egyetem. Az átadás előkészítése legkésőbb 2007. július 1-ig megtörténik.
MTI - fidesz.hu