A közelmúltban háromezer civil (elsősorban szülő) írta alá azt az ívet, amellyel a gyermekkórház profiljának átalakítása ellen tiltakoztak. Nagy Gábor Tamás I. kerületi polgármester, országgyűlési képviselő szerint a parlamentben föltett kérdéseire sem kapott értékelhető válaszokat Molnár Lajos egészségügyi minisztertől.
"Azért sérelmes a profilváltás, mert az aktív ellátást a Szent János Kórház átveszi ugyan, de ott csupán egy gyermekosztályt hoznának létre. A Szent János Kórház már most is túlzsúfolt, sok része korszerűtlen, nem beszélve arról, hogy a gyermekellátás sajátos közeget, szemléletmódot igényel, amire nincs felkészülve egy felnőttkórház" - mondta Nagy Gábor Tamás. A polgármester szerint a miniszter a kormány kezdeményezését, a 2005-ben indított Közös kincsünk, a gyermek programot sem veszi figyelembe, pedig az egyebek között arra hivatott, hogy emelje a gyerekek egészségügyi ellátásának színvonalát.
"Az orvosok is egységesen tiltakoznak a döntés ellen, mindhiába - mondta. - A kerületek szakmai felhívásokat fogalmaztak, mi konkrét felterjesztéssel is megkerestük a minisztériumot. Még nem kaptunk választ, pedig az önkormányzat az alkotmányos jogával élt. Most megnézzük, milyen közös jogi lépéseket tehetünk az ügyben, mert az biztos, hogy nem hagyhatjuk annyiban."
A Budai Gyermekkórház nemcsak a közigazgatási határokon belül, hanem a budai agglomerációban élő gyermekek ellátásával is foglalkozott - ez 88 ezer beteget jelent. Nagy Gábor Tamás szerint hiába mondja a miniszter, hogy nincs külön pesti meg budai gyerek, ha egyszer adott helyen lakik, akkor igenis van.
"Alapvetően pénzmegtakarítás áll a minisztériumi döntés hátterében - mondta a polgármester -, de érdemes tudni, hogy a Budai Gyermekkórház a közép-magyarországi régió legjobban fölszerelt, legkorszerűbb gyógyintézménye, ezért talán egyéb szempontok is fölvetődhetnek."
magyarhirlap.hu - fidesz.hu