fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Kettős beszéd
2007. március 20., 11:24
Megbukott a kormány megbuktatását célzó ellenzéki politika - közölte Gyurcsány Ferenc napirend előtti felszólalásában. A miniszterelnök negyedórán át szapulta a parlamentben demokratikus ellenzékét, amiért a nemzeti oldal országszerte méltósággal ünnepelte meg március 15-ét. Annak ellenére, hogy a Gyurcsány-féle hatalom - a terrorveszéllyel való pánikkeltésre a titkosszolgálatokat is felhasználva - mindent megtett azért, hogy az emberek ne merjenek kimenni az utcára, ne merjenek a magyar szabadságharc hőseire emlékezni. A Magyar Nemzet írása.

A miniszterelnök vádjai most is üres ellenzéki padsoroknak szóltak, ami azért nagy kár, mert az ellenzéki honatyák megérdemelnének egy kis szórakozást: hadd vigadjanak a Nemzet Böszméje által a hazafias szónoklat paródiájaként előadott produkcióin. Gyurcsány szerint a kormány megbuktatását célzó politika azért bukott meg, mert a parlamenti többség hisz abban, hogy a kormány politikája az ország javát szolgálja.

A világszerte hazugként ismert szocialista politikus most is hű volt önmagához. Ő és kormánya a vazallusává züllött parlamenti többségnek köszönhetően de jure valóban nem bukott meg, hiszen a magyar nép által valóban tisztelt alkotmányunk alapján nem is buktatható meg a mamelukok segítsége nélkül.

A közéletben azonban csúfosan megbukott. Megbukott az egyetemi felvételire készülő diákok és szüleik, a gázszámlát és a vizitdíjat kifizetni nem tudó kisnyugdíjasok, a nem létező nyereség után megadóztatott vállalkozók, a csökkentett gyógyító kapacitással működtetett kórházak dolgozói és betegei, a kirúgott köztisztviselők, valamint a szabadságjogokra kényes értelmiségiek és a gumilövedékkel meglőtt békés tüntetők körében.

Lehetséges, hogy fejletlennek tűnő demokráciánk 2010-ig nem teszi lehetővé a kormány kiebrudalását - vagy ha úgy tetszik, elkergetését - a hatalomból, de ez még nem jelenti azt, hogy a polgárok többségének tetszik az, amit Gyurcsány kormányzás címén művel. Szerinte "a parlamenti ellenzék jelentős része" - így fogalmazott, hogy a kollaboráns Dávid-féle csoportot meg ne sértse - jelentős károkat szenvedett. A konzervatív politika ugyanis összekeveredett a radikális, populista politikával, mondta a kormányfő. Én ugyan nem látok semmi elítélendőt abban, ha egy politikus populista, ha érthetően beszél és népszerű szeretne lenni. Gyurcsány vajon nem azért szteppelt nekünk a kampányban, hogy elnyerje a tetszésünket? Nem azért avatott be minket abba, hogy mennyire borzong a félelemtől egy béka láttán?
Most azzal próbálja őrizni hívei fogyatkozó táborát, hogy eljátssza, amint kirázza a hideg az ünnepi Orbán-szónoklattól. Védekezés helyett ismét támadásba lendült, de láttuk mi azt is - minket is kirázott a hideg borzongás -, hogy a Művészetek Palotájában igencsak foghíjas széksorok között (a védett akolba sem mentek el a hívei, hogy meghallgassák) ki mindenkivel érzi magát összetartozónak. Amikor a homoszexuálisokat említette például, már féltem, hogy vajon a gyerekek pornográf képein élvezkedőkkel is össze kell-e tartoznom? Miközben az összetartozásról szónokol, vagy a nemzeti kiegyezést szorgalmazza, aközben a szélsőséges fasiszta csoportokat igyekszik összemosni a nemzeti oldallal.

Navracsics Tibor a kormányfő által előadottakra reagálva felolvasta a Batthyány-leszármazottak levelét, akik megbotránkoztak azon, hogy Gyurcsány Batthyány Lajoshoz hasonlította magát, hiszen Batthyány "soha nem kurvázta le" vagy nevezte "nyüvesnek" hazáját, nem hazugsággal került hatalomra, nem kardlapoztatta saját népét, s mikor már nem tudott mást tenni, lemondott.

Mi is erre várunk - szigorúan alkotmányos keretek között.

Torkos Matild, Magyar Nemzet


fidesz.hu