Az 52 éves férfinál őrizetbe vételekor két hamis francia útlevelet találtak, lakásában pedig egy brazil szövetségi hatósági bélyegzőutánzatra bukkant a rendőrség.
Battisti ártatlannak vallja magát és küzdeni fog kiadatása ellen - mondta ügyvédje.
A szóban forgó gyilkosságokat 1978-ban és 1979-ben a Fegyveres Proletárok a Kommunizmusért elnevezésű szélsőbaloldali csoport követte el, amelynek Battisti egyik vezetője volt. Az egyik gyilkosság ügyében 1979-ben őrizetbe vették, de két évvel később megszökött olaszországi börtönéből, az 1990-es években Franciaországban talált menedékre és valószínűleg 2004-ben szökött Brazíliába, miután Franciaország változtatott addigi kimondatlan politikáján, miszerint befogadja a militáns olasz csoportok aktivistáit, ha szakítanak múltjukkal és lemondanak az erőszakról.
Battisti elkerülheti kiadatását, ha politikai menedékjogot kap Brazíliában, feltéve, hogy a legfelsőbb bíróság nem minősíti terrorcselekményeknek az Olaszországban terhére rótt bűntetteket. További kibúvót jelenthet, hogy a brazil törvények tiltják a kiadatást olyan országokba, ahol a gyanúsítottakra több mint harminc év börtön vár, márpedig Battistit távollétében életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték egy meglehetősen ellentmondásos bírósági eljárást követően 1993-ban Milánóban. A brazil gyakorlatot ismerve a határidőn belül benyújtott hivatalos kiadatási kérelem kedvező elbírálása esetén is évekbe telhet, amíg a szélsőbaloldali terrorista visszakerül Olaszországba.
Battisti ügye felmerülhet a dél-amerikai országba látogató Romano Prodi olasz miniszterelnök és Luiz Inácio Lula de Silva brazil elnök néhány nap múlva esedékes találkozóján is - jelezte a brazíliavárosi olasz nagykövetség.
MTI - fidesz.hu