A lap szerint az ajánlat nem kecsegteti sok sikerrel a Sistemát: ágazati elemzők úgy vélték, hogy a német vállalat vezetése meglehetősen szkeptikus az ajánlattal kapcsolatban.
A Sistema először tavaly novemberben jelezte, hogy szívesen vásárolna részesedést nyugat-európai távközlési vállalatokban, köztük a Deutsche Telekomban. A Sistema akkor is az MTS-t ajánlotta fel, cserébe 10-20 százalék közötti részesedést kért a német cégben. A német pénzügyminiszter akkoriban azt mondta, hogy nincs napirenden a téma, a Sistema milliárdos elnök-tulajdonosával, Vlagyimir Jevtusenkovval folytatott ezirányú megbeszélések eredménytelenül zárultak.
A német távközlési miniszter azonban idén márciusban lapbeszámolók szerint állítólag már bizakodóbban beszélt arról, hogy eredményre vezethetnek a tárgyalások a Sistema és a DT között. Ugyanakkor a kormány és a DT vezetése is cáfolta, hogy lennének tárgyalások.
A DT tavaly novemberben kinevezett új vezetője, Rene Obermann március elején azt jelentette be, hogy a vállalat terjeszkedni akar külföldön a mobilszolgáltatásban, egyebek mellett felvásárlások révén. Ehhez bizonyos üzletrészek eladása szükséges, a Magyar Telekom neve azonban nem merült fel a megvizsgálandó eladások között.
A Sistema ingatlan-, távközlési és pénzügyi szolgáltatásokból származó árbevétele a legutóbbi rendelkezésre álló adatok szerint 2005-ben 7,6 milliárd dollár volt. A céget 2005-ben vezették be a Londoni Értéktőzsdére. A Sistema mobiltelefon-üzletága, az MTS 58,2 millió előfizetőt szolgál ki; leányvállalatai működnek Ukrajnában, Üzbegisztánban, Türkmenisztánban és Fehéroroszországban.
Az MTS-ben a DT-nek korábban 40 százalékos részesedése volt, ezt azonban fokozatosan leépítette; maradék 10,1 százalékos érdekeltségét 2005-ben adta el.
MTI - fidesz.hu