A hitelbiztosító által közölt adatok szerint így az első három hónap alatt a bejegyzett cégek 0,94 százaléka lehetetlenült el pénzügyileg, ami nem hagy kétséget afelől, hogy a tendencia folytatódásával könnyen megdőlhet az eddig rekordnak számító 2006. évi 3,15 százalékos adat. A borúlátást erősíti, hogy az elmúlt év során a fizetésképtelenségi eljárások növekedési üteme csak 17,8 százalékos volt - írja a Napi Gazdaság.
A legmagasabb csődhányaddal (a bejegyzett cégekre vetített eljárások száma) a biztonsági tevékenységgel foglalkozó vállalkozások "büszkélkedhetnek", ugyanakkor a legtöbb csőd továbbra is az építőipari és a kereskedelmi szektorban van. Számukra öröm, ám az általános gazdasági problémákat jelzi, hogy ez a két iparág az első negyedév során a fizetésképtelenségi eljárások "mindössze" 28,3 százalékát mondhatja magáénak, míg tavaly szeptemberben a két területről került ki a csődbe ment cégek 46 százaléka. Javulásról csak a gépipar és a logisztika tudott beszámolni a vizsgált időszakban.
Bár a legtöbb eljárás a fővárosban és Pest megyében indult, mindkét terület relatíve jól szerepelt, hiszen a bejegyzett vállalkozások aránya magasabb, mint amilyen aránnyal a helyi vállalkozások szerepelnek az országos fizetésképtelenségi listán.
A csődhányadban a korábban "éllovas" Nógrád ezúttal átadta a helyét Somogy megyének, ahol 100 bejegyzett cégre 1,97 csőd jutott, 1,55 százalékos mutatójával Hajdú-Bihar és az 1,54 százalékos mutatóval bíró Szabolcs-Szatmár-Bereg megye is az elsők között van.
napi.hu, origo.hu, MNO - fidesz.hu