A nagykövet éppen az utcán sétált, amikor megcsörrent telefonja és bejelentkezett a kozmoszból barátja, Charles Simonyi. A "második magyar kozmonauta" a negyedórás beszélgetés során elmondta, hogy nagyon jól érzi magát, az űrutazás nem okozott nála közérzetromlást. Arról is beszélt, hogy a súlytalanság egészen más érzés, mint azt a szimulációs program alapján feltételezte. Kitért arra, hogy sokat dolgozik tudományos feladatain, és a magyar műszerek hibátlanul működnek.
A telefonbeszélgetés kapcsán a nagykövet kifejtette, hogy Charles Simonyi eddig is "nagy név" volt Amerikában, hiszen a számítástechnika egyik hőseként, a ma használt programok egyik megálmodójaként és alkotójaként beírta nevét a tudománytörténetbe.
Az amerikaiak szemében ő - aki majdnem nincstelenül utazott Amerikába és az egyik legsikeresebb komputeres személyiséggé küzdötte fel magát - annak a "magyar tradíciónak" a folytatója, amelyet korábban például a világhírnévre szert tett Teller Ede atomfizikus vagy Korda Sándor filmrendező-producer testesített meg.
Simonyi múlt hétfőn indult az űrbe az orosz Szojuz űrhajóval.
gondola.hu
fidesz.hu