A főváros március 1-jén döntött a szakképző intézmények átszervezéséről, ezen belül arról, hogy jogutóddal megszüntet 19 iskolát. Az összevont intézmények elkészítették a következő tanév várható tantárgyfelosztását, így kialakult a tervezett szakmai és technikai álláshelyek száma. Július 1-jével összesen 619 álláshely szűnik meg, amelyből 381 a betöltött. Az elbocsátandók közül 189 a pedagógus. Az iskolák közlése szerint a létszámleépítés várhatóan 135 esetben nyugdíjast érint. A személyi kérdésekről véglegesen a szeptemberi beiskolázási adatok ismeretében döntenek.
A létszámleépítések kiadásaihoz, a felmentések, végkielégítések és egyéb járandóságok kifizetéséhez 770 millió forint szükséges, ennek felére pályázatot nyújt be a főváros a központi költségvetéshez. Egyetértett a Főpolgármesteri Kabinet hétfőn Horváth Csaba (MSZP) főpolgármester-helyettes azon előterjesztésével, mely szerint 1,1 milliárd forintot biztosít a főváros a márciusban elhatározott 19 iskola bezárásával összefüggő kiadásokra.
Az iskolákban a felszabaduló szolgálati lakásokat oktatási célra használják majd. Július 1-jével forgalomképessé minősítik a Hajnik Károly Közgazdasági Szakközépiskola Murányi utcai és a Klauzál Gábor Műszeripari Szakközép- és Szakiskola Hernád utcai épületét. Ezeken kívül eladható lesz egy Kőbányai úti, illetve egy pócsmegyeri, a főváros tulajdonában lévő volt oktatási ingatlan. Az értékesítésből befolyt összeg oktatási fejlesztések megvalósítására fordítják.
MNO - fidesz.hu