A társaság ügyvezetője, Török Péter elmondta, ezzel a lépéssel mintegy húszmillió forintot spórol évente a város. Hozzáfűzte: nem Siófok az első, amely közvilágítási szerződést bont az E.ON Dédásszal, az üdülőváros döntése viszont azért is úttörő jelentőségű, mert a világítórendszer karbantartását is a városi tulajdonú társaság végzi.
Németországban egyébként már számos olyan város van, amely saját céggel világíttat. Habár a szolgáltató-változáshoz öt új szerződést kell megkötnie az önkormányzatnak, illetve a Termofok Kft.-nek, a változtatásból adódó nyereséghez viszonyítva ez elenyésző többletmunka - vallják az illetékesek.
Balázs Árpád polgármester szerint voltaképpen nem történik más, mint hogy a lakossági adóbevételekből kiépített közvilágítást - amit annak idején egy törvényi rendelkezés alapján át kellett adni működtetésre az áramszolgáltatónak - a város visszaveszi.
Ezenfelül az energiapiac nyitását szabályozó jogszabály szerint a város azt is eldöntheti, hogy honnan szerzi be a közvilágításhoz szükséges áramot. Az új szolgáltatót közbeszerzési eljáráson választják majd ki. Mi éltünk a piacnyitás nyújtotta lehetőséggel, ezért mondtuk fel a régi szerződést - érvelt a polgármester.
MNO - fidesz.hu