Mint Thomas Huemer hangsúlyozta, ez lenne a tőzsdén is jegyzett OMV konszern első földgázprojektje Iránban, ahol az osztrák konszern eddig csak egy nyersolaj-kitermelési programban vett részt.
Az OMV egy konzorcium keretében cseppfolyósgáz-terminál építését tervezi a horvátországi Krk szigetén, a jelenlegi tervek szerint a létesítményt 2011-2012-ben helyeznék üzembe. A cseppfolyósgáz-technológia (Liquefied Natural Gas - LNG) alternatívát jelent a vezetékes gázszállítással szemben. Lehetővé teszi nagy gázmennyiségek cseppfolyósítását minusz 160 fokon, melyen a gáz eredeti térfogatának hatszázadrészére "zsugorodik össze". Az ily módon cseppfolyósított gázt hajóval szállítják a rendeltetési helyre, majd ott egy különleges berendezéssel újra "gázosítják". Az OMV mások között Iránt is az egyik lehetséges beszerzési helynek tekinti a cseppfolyósgáz-technológia megvalósításában.
Az iráni South Pars és a katari North Field gázmező a világ eddig ismert legnagyobb gázlelőhelye. Készlete összesen mintegy 221 milliárd hordó olajegyenérték, és ebből 85 milliárd hordónyi Iránban fekszik. Irán ezt a gázmezőt több fázisban tervezi kiaknázni. A NIOC és az OMV között aláírt szándéklevél részét képezi ennek az iráni fejlesztési tervnek (South Pars Feld Phase 12) - írta a Kurier.
MTI - fidesz.hu