fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Önkormányzati tapasztalatokkal a megyei közgyűlés alelnöke
2007. április 23., 11:01
A harmincas évei végén járó Kocsis Róbert, a megyei közgyűlés alelnöke, Hajdúszoboszlón él. Eredeti foglalkozása földrajz-népművelő szakos tanár. Két évig tanított Hajdúszováton, négy évig nevelőtanárként dolgozott Hajdúszoboszlón a Szép Ernő Középiskolai Kollégiumban. Három évig városa kétheti lapjának megbízott felelős szerkesztője volt. Időközben tovább képezte magát: harmadik tanári szakként megszerezte a filmterjesztés szakot, majd sajtószóvivői végzettségre tett szert. Most újabb diploma előtt áll: végzés után turizmus szakértő lesz.

- Hogyan került a politikai közéletbe?

- 1992 óta az újjáalakult Fidesz alapító tagja, 1993-tól 2006-ig pedig elnöke voltam Hajdúszoboszlón. Ebből következik, hogy minden országgyűlési és önkormányzati választásból kivettem a részem. 1998 óta - immár harmadik ciklusban - Hajdúszoboszló I. számú választókörzetének egyéni önkormányzati képviselője vagyok. 2002 és 2006 között városom alpolgármestere, illetve a Fidesz MPSZ megyei listájáról bejutva, országgyűlési képviselő is voltam. A tavaly őszi helyhatósági választások következtében pedig a megyei közgyűlés alelnökévé választott.

- Ebben a tisztségében milyen terület tartozik Önhöz?

- Gazdasági területen az idegenforgalom, az oktatási és kulturális terület, a szociális szférának a szakmai része, valamint az alelnöki munkamegosztás alapján a berettyóújfalui, a püspökladányi és a hajdúszoboszlói választókerületek eseményein - az elnök távollétében - képviselem a megyei közgyűlést.

- Mennyiben más ez a megbízatás a korábbiaktól? Egyáltalán mi a szépsége, nehézsége ennek a munkának?
- Szépsége az, hogy szűkebb pátriámért, Hajdú-Bihar megyéért dolgozhatok, melyet jobban megismerhetek. Ez egy rendkívül sokoldalú, változatos feladatkör, amely egyúttal nagyon mozgalmas, és széles lehetőséget biztosít a kapcsolatépítésre minden tekintetben. Nehézsége pedig az, hogy kötetlen munkaidőben, hétvégeken is eleget kell tenni minden meghívásnak. Kevés a klasszikus értelemben vett szabadidő, magánéletre csekély idő marad.
- Mivel szembesül megyei útjai során?

- Azt tapasztalom, hogy az önkormányzatoknak óriási problémát okoznak a kormányzat megszorító - reformnak nevezett - intézményei: a kényszerű iskolabezárások, az alig csepegő fejlesztési pénzek, amik többnyire politikai hovatartozástól függenek. Az is nagyon elszomorító, hogy rendkívül szűkös anyagi keretekből kell gazdálkodni a megyei önkormányzat intézményeinek, amelyek pedig több ezer embert látnak el oktatási és szociális területen. Ebből a nehéz helyzetből következik, hogy szinte alig jut pénz a megye intézményeinek a szükséges felújításokra, aminek az oka a kormány megyeellenes politikája.

Nyírő Gizella - fidesz.hu