Mint azt Szeifert Ferenc polgármester a Sárrét, a Létavértes-Derecske és Bihar intézményei, önkormányzatai képviselői előtti megnyitójában elmondta, a kistérségi társulás megalakulása - 2005 - óta feladatának tekinti a közös együttműködést, felkészítést az igen nehéz körülmények között is. Hozzátette: izzanak a hangulatok abban a kényszerhelyzetben, amely keserű lépésekre készteti az önkormányzatokat.
Gyula Ferencné országgyűlési képviselő bejelentette: a bihari térség az ország 28 leghátrányosabb kistérségei közé tartozik. A vidéket az elöregedés, a csökkenő gyermeklétszám sújtja. Segítséggel kilábalhatunk a nehézségekből - szögezte le.
Farkasné Szabó Ildikó közoktatási szakértő a Koppány-Völgye Többcélú Kistérségi Társulás Hivatalának vezetője a közoktatás térségi átszervezésének tapasztalatait osztotta meg a jelenlévőkkel. Amennyiben lehetséges, humánus átszervezést szorgalmazott.
Nagyrónai László az Oktatási és Kulturális Minisztérium államtitkárságának képviseletében az átszervezésekre vonatkozó aktuális jogszabályokat ismertette. Ösztönző tényezőként jelentette be, hogy pénzt fog érni a kistérségi társulás.
Kovács János főiskolai adjunktus arra kereste a választ, hogyan éljük túl a szervezetek szándékolt és spontán átalakítását.
Dávid Imre egyetemi adjunktus az átszervezések gyermekekre gyakorolt hatásairól szólt. Kiemelve, hogy gyakran konfliktusokkal terhes az iskolaváltás a gyerekeknek, akiknél agresszivitás, stressz, deviáns viselkedés, depresszió, de akár öngyilkosság is jelentkezhet negatív következményként.
Nyírő Gizella - fidesz.hu