Rice, aki a NATO külügyminisztereinek kétnapos informális találkozójára utazott a norvég fővárosba, hangsúlyozta, hogy a palesztin kormánynak mindenekelőtt el kell ismernie Izraelt és le kell mondania az erőszakról. Az amerikai külügyi vezető utalt arra is, hogy a gazdasági bojkott ellenére a palesztin nép részesül a külföldi humanitárius segélyekből.
Store szerint már önmagában nagy előrelépésnek tekinthető az egységkormány megalakítása a mérsékelt Fatah és a radikális Hamász mozgalmak részvételével. A testület viszont külső támogatás nélkül nem lesz hosszú életű, ráadásul a külföldi segélyek hosszú távon nem jelentenek megoldást - tette hozzá .
Az amerikai külügyminiszter kijelentette, hogy az Egyesült Államok továbbra is együtt kíván működni Norvégiával a közel-keleti béke megteremtése érdekében, függetlenül attól, hogy a két ország eltérően ítéli meg a palesztin egységkormányt.
Norvégia az egyetlen nyugati állam, amely rendezte kapcsolatait a Hamász vezette új palesztin kormánnyal. Az Egyesült Államok felvette ugyan a kapcsolatot néhány miniszterrel, de a koalíciót nem hajlandó hivatalosan elismerni.
MTI - fidesz.hu