Az NSPCC brit gyermekvédelmi szervezet felméréséből kiderül: a világhálón barangoló gyerekek 50,4 százalékának már volt ilyen nemkívánatos tapasztalata. A közösségi portálok látogatói között ez az arány 52 százalék.
A fiatalok 89 százaléka azért keresi fel ezeket az oldalakat, hogy barátkozzon, 79 százaléka pedig azért, hogy felvegye a kapcsolatot a régi ismerőseivel. Az NSPCC adataiból mégis az derül ki, hogy a gyerekek több mint fele egyedül érzi magát, és úgy véli, nincs kivel megbeszélni a problémáit.
Beszélni kell róla
A gyermekvédelmi szervezet internetes felmérésének kérdéseire valamivel több mint kétezer, legnagyobb részben 11 és 16 év közötti fiatal válaszolt.
Tavaly a szervezet a szexuális zaklatással kapcsolatban folytatott kampányt, az idei pedig arra bíztatja a gyerekeket, hogy ne féljenek elmondani, ha közösségi portálokon zaklatás áldozataivá válnak.
A gyerekek az interneten olyan valódi fenyegetéseknek vannak kitéve, mint a szexuális zaklatás, az erőszakoskodás, a durvaság és a pornográfia. Emellett olyan tartalmak is megtalálhatók a világhálón, amelyek veszélyes való életbeli szituációkhoz vezetnek - mondta az NSPCC vezetője, Mary Marsh.
A való élet is veszélyes
Egy korábbi felmérés kimutatta, hogy háromból egy internetet használó fiatal kapott már nemkívánatos szexuális tartalmú megjegyzéseket, 46 százalékuk pedig adott már ki magáról személyes adatokat, fényképeket - amit pedig sosem szabadna megtenni - olyanoknak, akikkel csak online találkozott.
Nyilvánosságra hozták egy lány történetét is, akit megerőszakolt az a férfi, akivel az internetek ismerkedett össze.
"Egyáltalán nem volt a barátom. Nem érdekeltem: csupán egy dolgot akart, és nem izgatta, hogy egyedül hagyott a gonddal, és rohangálhattam orvostól orvosig a sürgősségi tablettáért. Mocskosnak éreztem magam, mintha az én hibám lett volna" - mondta a lány.
inforadio.hu
fidesz.hu