Imolya Imre sajtótájékoztatón közölte: a nyomozó ügyészségen március 23-án indult eljárás hivatalból tett feljelentés alapján ismeretlen személy ellen lőszerrel való visszaélés miatt; a feljelentő a Szegedi Rendészeti Szakközépiskola parancsnoka volt. Az ügy előzménye, hogy D.I. volt rendőr törzszászlós, az iskola lőkiképzője és egyben lőszer raktárosa volt, akinek ide szóló "vezénylését" a parancsnok fegyelmi vétséggel megszüntette, amit az érintett is kért. Ezzel együtt járt, a beosztás, a munkakör bizottsági, február végi átadás-átvételével, amely a lőszerraktárban semmiféle hiányt nem állapított meg. Április elején egy versenyre való felkészülés során egy ismételt, és tételes ellenőrzés azonban lényeges eltéréseket és hiányt állapított meg. Felmerült a gyanú, hogy a február végi átadás csak formális és nem tételes, valós ellenőrzés volt - mondta.
Tájékoztatása szerint a feljelentés előzményeként különböző belső, helyi ellenőrzések történtek az iskola raktárában; ezek közül május 21-én az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium oktatási főigazgatósága vizsgálata több tízezres nagyságrendű MFS 9X19-es parabellum lőszer hiányát állapította meg és kizárta a nyilvántartási tévedés lehetőségét. Emellett márciusban már különböző hírek keringtek sportlövői körökben Szegeden, hogy a kiképző az általa kezelt raktár készletéből ismerősei részére a lövészversenyeken is használható lőszereket adott el.
Az elrendelt nyomozásban felderítettek három sportlövészt, akik közül egy háromezer darab lőszert vásárolt 2006. őszén D.I-től, a kereskedelmi árhoz képest féláron és annak egy részét továbbadta két másik sportlövőnek. Ebből két doboz, összesen száz darab speciális jelzéssel ellátott, kifejezetten a BM részére gyártott, kereskedelmi forgalomban nem kapható lőszert sikerült lefoglalni.
Az immár a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható volt rendőrt elfogták május 16-án előállították az ügyészségen, meggyanúsították és őrizetbe vették; két nappal később a bíróság elrendelte előzetes letartóztatását az ilyenkor szükséges házkutatással együtt, amelyek azonban nem hoztak eredményt. A gyanúsított kihallgatása során érdemi vallomást nem tett - hangzott el.
Szavai szerint a nyomozás elsődleges feladata jelenleg a volt rendőr kapcsolatainak és a lőszereknek a felkutatása, ami meglehetősen munka- és időigényes, erről a nyomozás érdekeire tekintettel nincs további információ. Az ügyészség vizsgálja az átadás-átvételt, a ténylegesen feltárt hiányt, lehetséges keletkezési körülményeit, az őrzés-védelem és a nyilvántartás helyzetét, amelynek érdekében katonai, igazságügyi, pénzügyi, lőszer és más szakértők kirendelésére került sor. A lőszerrel történő visszaélés alapesetét a törvény 2-8 évig terjedő szabadságvesztéssel bünteti - fűzte hozzá a jogász.
MTI - fidesz.hu