A május 24-én született döntés hátteréről szólva a politikus elmondta, a magyar álláspont ellehetetlenítése azért lehet különösen kellemetlen a magyar földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter számára, mert "saját kormánypárti képviselői hagyták cserben az egész európai nyilvánosság szeme láttára".
Glattfelder Béla az ügy jelentéstevőjeként azt indítványozta az Európai Parlamentnek, hogy "az európai és a magyar gazdáknak egyértelműen hasznos intervenciót" ne töröljék el, s utasítsák el az erre irányuló "megalapozatlan és súlyosan jogsértő" javaslatot. Az Európai Parlament határozatában azonban a német álláspont érvényesült, amelynek értelmében "2009-re lényegében lenulláznák a kukoricaintervenciót".
"A magyar szocialisták jellemzően nem voltak jelen. A jelenlévők közül egy megszavazta az intervenció 2009-es megszüntetését, míg három tartózkodott. A két szabad demokrata képviselő közül Szent-Iványi István támogatta az intervenció megszüntetését, a másik szabad demokrata pedig nem volt jelen" - mondta a lapnak a szavazásról Glattfelder Béla, aki azt is megemlítette, hogy a szocialisták közül Gurmai Zita szavazta meg a kukoricaintervenció megszüntetését.
A Fidesz politikusa szerint a történtek miatt számolni kell azzal, hogy Brüsszelben radikális reformra tesznek majd javaslatot.
Szerinte az elszalasztott lehetőségnek "a magyar gazdák számára hosszú távon százmilliárdokban mérhető negatív hatásai lehetnek".
MTI - -fidesz.hu