fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Szervezett Bűnözésen a kormányzati EU-kampány?
2003. február 26., 16:58
A Népszabadság mai száma szerint a kormányzati EU-levél, azaz két A/4-es papírlap 345 millió forintba került. A Millenniumi Országjáró - azaz a rendezvények kiválasztása, utazás, tudósítások és fotók elkészítése, programajánlók összeállítása, a 19. század végi sajtószemle, szerkesztői költségek, teljes nyomdai előkészítés, címzés, postázás és névre szóló eljuttatás - 24 oldalon, a Népszabadság paramétereinek megfelelően előállítva, fele annyiba került, mint a szocialista-szabad demokrata kormány EU-levele. Vajon beidézi-e a szocialista-szabad demokrata EU-kampányolókat a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság bűnügyben folyó nyomozáshoz?

345 millió forint

Vegyen egyik kezébe a tisztelt olvasó két A/4-es nyomtatott papírlapot, másikba pedig egy Népszabadságot. Döntse el, hogy melyiknek az előállítása kerül több pénzbe. Elmebetegeken kívül - gondolhatnánk -, várhatóan senki nem fogja azt mondani, hogy a két papírlapot nehezebb és drágább előállítani, mint a kétszer akkora méretben készülő, 24 oldalas újságot.
Így gondolnánk, de nem így van. Két darab nyomtatott A/4-es papírlap előállítása a szocialisták szerint is kereken kétszer annyiba kerül, mint egy Népszabadság paramétereinek megfelelően, 24 oldalon előállított újság. Legalábbis ez derül ki a Népszabadság 2003. február 26-án a 4. oldalon közzétett számokból.

Egy szó egymillió forint

Egy olyan kormányzati EU-kampánylevélért fizet adóforintjaiból minden egyes magyar háztartás ennyi pénzt, amelyben tájékoztatnak arról, hogy majd tájékoztatnak, ha lesz még idejük a szavazásig. Természetesen azoknak az adóforintjai is rámennek erre, akik nem kérnek majd válaszlevelet.
Kinek érte meg az, hogy elkészítette a kormányzat azt a levelet, amelyen egy szó körülbelül egymillió forintba kerül? Mert ma már bizonyosan állítható, hogy emberek tömegeiben, a társadalom legszélesebb rétegeiben ütköztek meg a levél miatt. A baloldali sajtó képviselőitől Törzsasztaloknál folyó eszmecserékben egyaránt visszatetszést váltott ki az ügy. Nem beszélve arról, hogy a Népszabadság ugyanezen cikke szerint Tabajdi Csaba, szocialista honatya, az integrációs bizottság alelnöke szerint: "nincsenek tisztességes, szakmai válaszok az embereket érdeklő, alapvető kérdésekre." A szintén szocialista Gurmai Zita a külügyi bizottságban pedig azt firtatta, hogy "vajon mi az oka, hogy miközben a nők kevésbé csatlakozáspártiak, a kipostázott levelekkel elsősorban a férfiakat szólították meg?"

Szervezett Bűnözés?

Vajon indít-e a Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság (SZBEI) nyomozást ebben a sokakat felháborító ügyben? Avagy az a bűn a szocialista kormány ideje alatt működő SZBEI számára, ha fele ennyi pénzből kiadtak egy egész újságot az előző kormány idején? Vagy az a bűn, ha elkészítették az Amerikai Egyesült Államokban sikeres Bánk bán-filmet - amelyet azon magyarok, akiknek volt szerencséje látni, szintén csodálattal néztek? Vagy az a bűn, hogy elkészült a több mint félmillió látogató számára érdekesnek bizonyuló Álmok Álmodói - Világraszóló Magyarok című kiállítás, ami egykor megtekinthető volt a Millenárison?
És vajon Keller László, a szocialista kormányzati ügyek leleplezésében nemigen jeleskedő üvegszemügyi államtitkár vajon fontolja-e már, lát-e valami okot arra, hogy utánajárjon: közpénzekből, adóforintjainkból kiknek hoz hasznot ez, a betűnként mintegy szintén százezer forintba kerülő levél?!

fidesz.hu

Kapcsolódó anyagok:
Cikk: Ki használja fel a címünket?
Cikk: Három a magyar igazság?
Cikk: Európa, jövünk!
Cikk: Rövid távra tervez a kormány: Európa-pontonhíd lesz a Dunán
Cikk: A templomokat lerombolják, ugye?