- Sikerült-e megfelelő embereket választani a közműcégek élére?
- Nehéz ezt előre megmondani. Annál is inkább, mert csak néhányuk szakmai életútját ismerjük. Nem állítjuk, hogy alkalmatlanok, azt viszont igen, hogy politikai döntéssel kerültek az igazgatói székekbe, pályáztatás nélküli kiválasztással.
- Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes azt mondta: nem emlékszik arra, hogy megígérte volna önöknek, miszerint pályázat útján választanak majd cégvezetőket.
- Ő nagyon sok mindenre nem emlékszik, például arra sem, hogy ősszel meg kellett volna alakítani a közművelődési bizottságot, amire még mindig nem került sor.
- Minek tulajdonítható, hogy a koalíció a negyedik bizottsági ülésen végül elfogadta a cégek felügyelőtestületeibe jelölt ellenzéki tagokat?
- Valószínűleg ők is érezték, hogy nem halogathatják tovább a döntést. Az eljárás azonban a helyek elosztása miatt is elfogadhatatlan: a városvezetés egyetlen igazgatósági és fb-elnöki pozícióba sem engedett ellenzéki jelöltet. Még MDF-est se. Ezt jelenti a Demszky Gábor-féle liberalizmus.
- Az MDF-et ön nem tekinti ellenzéki pártnak. Állítaná, hogy háttéralkut kötött a koalícióval?
- Nem szeretnék senkit meggyanúsítani. Elegendő a fővárosi frakciók létszámát összevetni a bizottságokban helyet kapó MDF-es, fideszes, KDNP-s tagok számával. Aztán meg kell nézni, hány antidemokratikus koalíciós előterjesztést szavaztak meg az MDF-esek.
Magyar Hírlap
fidesz.hu