Gyüdi Sándor elmondta: az egy évvel ezelőtti Zenés Forgatag szervezésekor tartottak attól, hogy ha az emberek a város sétálóutcáján "beleütköznek Bartók zenéjébe", akkor az megijeszti őket, ám bebizonyosodott, hogy a zeneszerző "megragadta és ott marasztalta őket".
A Kodály-Forgataggal is olyan rendezvényt kívántak létrehozni, amely a csekély érdeklődés övezte műfajt mégis eljuttatja az emberekhez és bebizonyítja, hogy "Kodály nem is annyira fogyaszthatatlan" - tette hozzá a zenekar vezetője, aki úgy fogalmazott: ezek nem alantas eszközök, hanem olyan modern technikák, amelyek a vizualitást segítik.
A műsort kivetítőn követhetik az érdeklődők, hiszen egy szabadtéri rendezvény esetében mindig probléma, hogy nem lehet látni a zenész kezét vagy az előadó arcát, holott ez a produkció fontos része - hangsúlyozta.
Gyüdi Sándor tájékoztatása szerint a programban a klasszikus muzsika és a magyar népzene találkozik, az a két műfaj, amely Kodály Zoltán életében is fontos szerepet játszott. A produkció "felidézi azokat a pillanatokat, amelyeket ő maga is átélt a gyűjtései során".
A műsorban a Szegedi Szimfonikus zenekar, a Szegedi Vaszy Viktor Kórus, a Csík zenekar, valamint a Szeged Táncegyüttes is közreműködik, amely viseletével és táncával Kodály gyűjtéseinek hangulatát idézi, "mintha annak élőzenével kísért filmfelvétele lenne" - mondta az igazgató-karmester.
MTI - fidesz.hu