A megyei közgyűlés által "a kórházakban kialakult áldatlan állapotok, valamint az ezeket előidéző korábbi, illetve bejelentett egészségpolitikai intézkedések" miatt" meghirdetett demonstráción Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke egyebek mellett azt mondta: ebben az országban már kaptak olyan üzenetet, hogy akinek nem tetszik, az elmehet.
"Én pedig azt mondom, hogy az, aki az egészségüggyel azt csinálja, amit ma Magyarországon azok csinálnak, akik ezért felelősek, azok menjenek el", hagyják a döntést másokra - hangoztatta tapsvihar közepette.
A kamara elnöke kijelentette: a kormányzat "koncként veti oda társadalombiztosításunkat, a legnagyobb egészségügyi közvagyont a magántőkének, és széthordják", amit az ország összerakott, és ekkor "már nem lehetünk csak konstruktívak, akkor már konfrontatívaknak, harcosoknak kell, hogy legyünk".
Minden megosztási kísérlet ellenére közösen kell, hogy munkálkodjunk az egészségügy védelme, a társadalombiztosítás szétverésének megakadályozása érdekében - hangoztatta Éger István.
Cser Ágnes, az Egészségügyben Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke azt mondta: az egészségügy nagyon nagy üzlet, de "nem nekünk, mert mi egyelőre a vesztesei vagyunk".
Nem bosszút kell állni, nem harcolni kell, "érezni kell, hogy a hatalom bitorlói félnek tőlünk" - mondta a szakszervezeti vezető, aki kijelentette: bíróságon megtámadja az MSZP és az SZDSZ koalíciós szerződésének módosítását.
A demonstráción Mánya Kristóf, a Magyar Orvosi Szövetség egri képviselője az egészségügy tárca és vezetője alkalmatlanságát ecsetelte, míg Jánosi Gábor, a Magyar Szociális Fórum Egészségügyi Kerekasztalának szervezője arról szólt, hogy nincs jobb- és baloldali beteg. Túl kell lépni a pártérdekek határain, össze kell fogni a közös ügyért - mondta.
Közölte: miután semmi nem mutat arra, hogy az egészségügyi kormányzat visszakozna a sokak által rossznak minősített intézkedéseitől, a kerekasztal azonnali egyeztetést és közös fellépést kezdeményez.
Ugyanakkor nem zárja ki egy átfogó tömegdemonstráció megszervezését sem, a szociális kerekasztal kész összefogni mindenkivel, aki vissza akarja vonatni a "Molnár-törvényt", meg akarja akadályozni a társadalombiztosítási rendszer üzleti alapokra helyezését - mondta.
MTI - fidesz.hu