Az Országos Meterológiai Szolgálat tájékoztatása szerint Magyarországon 8-as feletti UV-B érték a mérések kezdete óta, 13 éve a nyári szezonban (májustól szeptemberig) átlagosan csak 3 százalékban fordult elő.
Elsősorban az idősekre, betegekre, gyermekekre hat kedvezőtlenül
Falus Ferenc tiszti főorvos felhívta a figyelmet, hogy a kánikulai meleg, a tartósan magas hőmérséklet károsan befolyásolja az egészségi állapotot: elsősorban az idősekre, a gyermekekre, valamint a fizikai munkát végzők szervezetére hat kedvezőtlenül.
Az idősek körében a tartósan magas hőmérséklet szív-, és érrendszeri panaszokat okozhat, ezek észlelésekor haladéktalanul orvoshoz kell fordulniuk. A gyógyszereket szedő betegek pedig kérjék ki kezelőorvosuk tanácsát.
Az országos tiszti főorvos azt javasolja, hogy az idősek kánikulában tartózkodjanak hűvös helyen, kerüljék a szervezetüket terhelő fizikai munkát, zuhanyozzanak naponta többször langyos vízzel.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy mindenkinek ügyelnie kell a fokozott folyadékbevitelre, akár a szokásos mennyiség többszörösére is szükség lehet.
A hőség-előrejelzés harmadik fokozatát, a riadójelzést akkor adja ki az országos tiszti főorvos, ha a napi középhőmérséklet várhatóan legalább három egymást követő napon eléri a 27 fokot.
MTI, MNO
fidesz.hu