A cseh civil titkosszolgálat a dokumentumban állítólagbeismeri, hogy az illető külföldiekről csak azután szerzett tudomást, miután a nyugati államokban letartóztatták őket, illetve az ottani titkosszolgálatok érdeklődtek tevékenységük iránt.
A cseh biztonsági és titkosszolgálati szakértők szerint Csehország gyakori találkozóhelye a terroristagyanús elemeknek, s ez arra vall, hogy az ország a legközelebbi időben nem kiszemelt célpontja a terrorista tevékenységnek.
A Respekt ugyanakkor emlékeztet: az amerikai ABC televízió nemrégiben az amerikai Központi Hírszerző Ügynökségre (CIA) hivatkozva azt állította, hogy a glasgow-i merényletkísérletekkel összefüggésben Prága is veszélyben volt. Ezt az állítást azonban a BIS szerint az amerikai hírszerzés nem erősítette meg, bár nem is cáfolta. Prágában nagyon kockázatos objektumnak számít a Szabad Európa Rádió épülete, amely a város központjában van. Ennek védelmét ismét megerősítették.
Prága valószínűleg valóban nem tartozik a kiszemelt célpontok közé, az azonban biztos - s ezt az említett gyanús személyek találkozói is bizonyítják -, hogy a radikálisok egyfajta, kedvelt találkozóhelye. Sajnálatos, hogy a biztonsági szolgálatok arról, mit is csinálnak ezek a gyanús egyének Csehországban, általában csak azután szereznek tudomást, hogy az illetők már elhagyták az országot.
Csehországban az utóbbi években csak egy személyt tartóztattak le terrorizmus gyanújával. Erről a cseh-amerikai személyről azonban később bebizonyosodott, hogy nincs köze a terrorizmushoz, jegyzi meg az újság.
MTI- fidesz.hu