Három, a fesztivál helyszínével szomszédos kerületben mérték a zajszintet. A III., a IV. és a XIII. kerületben a szervezőket elkísérte az érintett helyi önkormányzatok egy-egy képviselője - többek között Óbuda polgármestere, Bús Balázs - is.
A hangpróbán azoknak a - főként sátorral fedett - helyszínek zajkibocsátását mérték, amelyek éjszaka is üzemelnek majd. A mérések adatai alapján néhány zenei sátor hangerején csökkentettek. Gerendai Károly, a Sziget Szervezőiroda ügyvezetője az MTI-nek elmondta: idén nemcsak a színpadokra figyelnek, hanem a fesztivál vendéglátóhelyeire is, amelyeknek nagy részében éjszaka is hangos zene szól.
A szervezők külön zajkommandót hoznak létre, a több mint tíz fős csoport feladata lesz, hogy a vendéglátóhelyek hangkibocsátását ellenőrizze, és ha kell, lehalkítassa a zenét. Emellett folyamatos zajméréseket végeznek majd a Hajógyári-szigeten és a Duna-parton is - mondta a főszervező.
A rendezők folyamatosan kapcsolatban lesznek az önkormányzatokkal, emellett egy zöld számot is indítanak, ahol az esetleges lakossági észrevételeket, bejelentéseket várják - tette hozzá.
A zajcsökkentésre körülbelül százmillió forintot költöttek, ez tartalmazza a hangszigetelt sátrak, a hangfogó falak, a személyzet és a speciális hangfalak árát is. A 25 hangosabb helyszín közül tizet olyan új hangtechnikával szereltek fel, amely lehetővé teszi, hogy a hang csak egy jól meghatározható területre terjedjen ki - hangsúlyozta Gerendai Károly.
A távirati iroda kérdésére a szervező elmondta: a korábbi években a legtöbb panasz a IV. kerületi önkormányzattól érkezett, de a pesti Duna-parton az utóbbi években felépült lakóparkokban élők egy részét is zavarta a fesztivál hangja.
Az elmúlt évek hangpróbáin mindig megfelelőnek ítélték a fesztivál éjszakai zajszintjét.
MTI - fidesz.hu