Több osztálytermet megnagyobbítottak, európai színvonalú előkészítőt és melegítőkonyhát rendeztek be, továbbá 50 személyes ebédlőt alakítottak ki, amely rendezvények, közösségi programok helyszínéül is szolgál - mondta a település vezetője. A hétmillió forintos beruházás keretében a nyílászárókat is kicserélték és a teljes homlokzatot is megújították.
A munkát az tette időszerűvé, hogy az elmúlt hónapokban 13 iskolással és nyolc óvodás- illetve bölcsődés korúval gyarapodott a gyermekek száma a faluban. Az önkormányzat ugyanis ingyenes lakhatást kínált fel nagycsaládosoknak két évre annak érdekében, hogy biztosítsa az általános iskola megmaradását. Az iskolai létszámnövelés szükségességének indokául - még a kezdeményezés meghirdetésekor - a polgármester az MTI-nek elmondta: szeptembertől osztálylétszámokhoz kötött csoportnormatívát vezetnek be az oktatási intézményekben. Az 5. osztályban 18 fő az előírt létszám, ha ez valamilyen okból nincs meg, akkor a község nem igényelhet támogatást a kistérségi többcélú társulástól, így 30 millió forinttól eshet el.
A beköltözők jóvoltából azonban meg tudták menteni az iskolát, amelyet négy szomszédos község közösen működtet. Mostanáig három család cserélte fel korábbi lakhelyét, Dunaújvárost, Budapestet és a Pest megyei Valkót, a ma már 950 lakosú kisalföldi településre. A betelepülőket egyelőre a közüzemi díjak terhelik, s havonta 25 ezer forintot kell előtakarékoskodniuk, hogy két év elteltével meg tudják venni a házat. Ha megvásárolni nem akarják, a későbbiekben tovább bérelhetik.
Kovács József szólt arról, hogy szeptemberben 204 kisdiák kezdi meg a tanulást az oktatási intézményben. Valamennyien ingyenes füzetcsomagot, tankönyveket kapnak, továbbá 20 ezer forint iskolakezdési támogatásban részesülnek. Ehhez az anyagi forrást az iskolát működtető négy település önkormányzata adja össze.
MTI - fidesz.hu