Ha a parlamenti mandátumarányokat tekintette volna irányadónak a jelöltek megválasztásakor az Országgyűlés, akkor járt volna el méltányosan - áll az Eötvös Károly Intézet közleményében. Hozzáteszik: üdvözlendő lenne, ha az arányosság elve a törvény szövegében is megjelenne.
Ismert, a huszonhárom képviselővel rendelkező MDF négy delegálttal van jelen a kuratóriumban, míg a százhatvannégy tagú Fidesz-frakciónak egyetlen hely sem jutott a testületben. A megoldás az lett volna, hogy a kormánytöbbség a mandátumarányokat követve választ az ellenzéki jelöltek közül, és ezt a szándékát a jelölési procedúra megkezdése előtt az érintettek tudomására hozza - tartalmazza a közlemény.
A kuratórium törvényességi felügyeletét gyakorló Legfőbb Ügyészség hamarosan bírósághoz fordul, mivel a januári - az előző testületet feloszlató - döntése és a médiatörvény ellenére az Országgyűlés s régi grénium két SZDSZ-es és egy MDF-es tagját is újraválasztotta.
- Az elnökség megválasztásakor a három párt a szavazók akaratának tudatos megváltoztatásával kiszorította a Fideszt a köztévé ellenőrzéséből - fogalmazott Szalai Annamária. Hozzátette: a kuratórium megválasztása Majtényiék állásfoglalásával szemben törvénytelen, mivel a jelölés jogáról a Fidesz nem mondott le, úgy szorították ki az elnökségből.
Magyar Nemzet - fidesz.hu