Grigorij Karaszin a Vesztyi-24 televíziós csatornán szombaton elmondta: Moszkvában csodálkozást váltott ki a Nyugatnak az incidenssel kapcsolatos reagálása. Az orosz fél úgy véli: a történtek mögött olyan erők állnak, amelyeknek érdekükben áll Oroszország és Grúzia "összeveszítése". Ez pedig csak a két ország közötti normális kapcsolatok ellenfeleinek jó, azoknak az erőknek, amelyek nem akarják, hogy békésen rendeződjön a helyzet Dél-Oszétiában, illetve Abháziában.
A külügyminiszter-helyettes szerint óvatosságra int, hogy a lett, litván, svéd és amerikai "úgynevezett független" szakértők már a helyszínre érkezésük napján hangot adtak elsietett vélekedésüknek. "Az ilyen kérdésekben el kell kerülni a sietséget, ugyanis nem viccről van szó, hanem a térség stabilitásáról és olyan ügyről, amely nem csupán Oroszországot és Grúziát foglalkoztatja, hanem a környező országokat is" - mondta.
Hangsúlyozta, hogy az orosz fél az Egyesült Államok és néhány további állam képviselőinek már tudomására hozta csalódottságát.
Washingtonnak azzal a szándékával kapcsolatban, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa elé viszi az ügyet, leszögezte: Moszkva ellenzi, hogy a BT-t vagy más nemzetközi és regionális szervezeteket bizonyítatlan állítások alapján folyó párharcok színterévé tegyenek.
Oroszország kész megvitatni a történteket és meg is teszi ezt, mert nem békél meg az igazságtalan vádaskodásokkal, és a többi államot is felszólítja annak megértésére, hogy a párbeszéd e konfliktus megoldásának egyetlen civilizált módja.
Grúziában augusztus 6-án Citelubani falu közelében egy rakéta hullott a földre - de nem robbant fel, - előzőleg állítólag egy Oroszország felől érkezett repülőgép megsértette Grúzia légterét. A grúz hatóságok a lövedéket siettek megsemmisíteni, az orosz szakértők pedig arra jutottak, hogy az incidensnek a grúz fél részéről előadott verziója nem meggyőző.
MTI - fidesz.hu