-Az az igazság, hogy én mélyen ellenzem, hogy itt van. Szerintem ez a Parlament a köztársaság Parlamentje, és nem jó a királyság jelképét idehozni. A jobboldali konzervatív kormány döntött így, Orbán miniszterelnök úr - e szavakkal mutatta be a Szent Koronát Gyurcsány Ferenc a Parlament kupolatermében a hazánkban egynapos látogatáson tartózkodó Angela Merkel német kancellárnak.
A tárgyaláson a magyar kormányfő arra kérte Merkelt: az illegálisan Magyarországra hozott német szemetet vigyék vissza, és hogy az utóbbi évek konfliktusai után rendeződjön a magyar munkavállalók helyzete Németországban. Azért is lobbizott, hogy minél előbb megnyithassa magyarországi részlegét a Fraunhofer tudományos intézet. Angela Merkel köszönetet mondott a német uniós elnökséghez nyújtott magyar támogatásért, de szerinte arra nincs szükség, hogy Budapest közvetítsen Koszovó ügyében a szerbek és az albánok között.
-Nem gondolom, hogy szét kellene választanunk az uniós tagállamokat közvetítőkre és nem közvetítőkre, de Magyarországnak a földrajzi helyzete miatt megvannak a speciális érdekei, és a magyar tapasztalatokból mi is sokat profitálhatunk - fogalmazott Angela Merkel, gyakorlatilag elutasítva Gyurcsány álláspontját.
Izgalmas volt, amikor meghalt öt ember?
Nem a Szent Koronával kapcsolatos kijelentés az egyetlen különös megnyilatkozása a kormányfőnek a keddi nap folyamán.
Augusztus 20-a idén is izgalmasan alakult - így fogalmazott Gyurcsány Ferenc legfrissebb elektronikus naplóbejegyzésében. A miniszterelnök szerint részben persze maga az időjárás okozta a fejtörést. Gyurcsány a tavaly történtek után természetesnek tartotta, hogy különleges gondossággal készült az egész kormány, és kabinetfőnöke felelt azért, hogy minden rendben legyen.
A miniszterelnök beszámolt arról is, hogy újra kellett építeni szinte mindent, amit az elmúlt egy évtizedben a nagy állami rendezvények szervezéséből el- és kimaradt, és amiért nagy árat kellett fizetni tavaly.
Gyurcsány nem felejtette el megemlíteni azt sem, hogy a rendezvényt lebonyolító csapatban, amit Gál J. Zoltán vezetett, erős szervező, irányító és döntéshozó képesség rejlik. A miniszterelnök az ünnep kapcsán készült bejegyzés végén annak is örült, hogy nem lett igaza azoknak, akik már előre megjósolták újra a bajt.
A tavalyi tűzijáték alatt - mivel azt az előrejelzések ellenére nem fújták le - öten vesztették életüket a városra lecsapó viharban. A lesodort cserepek és letörő faágak még több mint háromszáz embert sebesítettek meg. A halottak hozzátartozói és a sérültek ezért beperelték az államot.
A miniszterelnök a tragédia után az időjárást hibáztatta, politikai felelőse azóta sincs a történteknek.
hír TV, MNO, Magyar Nemzet
fidesz.hu