- Hónapok óta folyamatosan tiltakozik a közvagyon kiárusítását törvényerővel szentesítő kormányzati terv ellen az Élőlánc Magyarországért mozgalom. Hatvan tekintélyes közéleti személyiség emelte fel szavát, tiltakozó levelüket elküldték a köztársasági elnöknek. Miként juttatják el újabb üzenetüket a nyilvánossághoz?
- Szeptember 3-án konferenciát tartunk. Tudatosítani kell mindenkiben, főként a döntéshozó képviselőkben, hogy a törvény elfogadásával szabad kezet kap a kormány a kórházak, a kormányzati épületek, a közművek, az iskolák, a kulturális létesítmények, valamint a Nemzeti Földalaphoz tartozó termőföldek kiárusításához. Ezután, szeptember 8-án a Hősök terére várjuk a tiltakozók tömegét. Onnan a Pénzügyminisztériumhoz vonulunk, ahol kinyilvánítjuk véleményünket az állam egészséges működését gátló tervezetről. Hogyha mégis elfogadják az új vagyontörvényt, akkor az Alkotmánybírósághoz fordulunk.
- Támogatják a Nagycsaládosok Országos Egyesületének ugyanarra a napra tervezett demonstrációját?
- Igen, kölcsönösen erősítjük részvételünkkel egymás rendezvényeit, hiszen közösek az érdekeink. Az alapvető közszolgáltatásokhoz szükséges állami vagyontárgyak eladása ugyanannak a privatizációs folyamatnak a része, csakúgy, mint a több-biztosítós rendszer bevezetése.
A politikai pártok nem fejezik ki a nép érdekeit. A választók nem tudják elszámoltatni a politikusokat, ezért szerveződnek mozgalomba, így próbálva hangot adni elégedetlenségüknek.
- Milyennek látja a civilek közvélemény-formáló erejét?
- Szerénynek, mert a média, a közhatalom és a gazdasági hatalom összefonódik. A civil üzenetek így nem jutnak el azokhoz, akikhez igazán szólni akarnak. Fontos lenne, ha kialakulna hazánkban egy olyan, anyagilag is független középosztály, amely el is tudná tartani a civil szervezeteket.
Magyar Hírlap
fidesz.hu