Nemes Gábor aggodalmának adott hangot amiatt is, hogy a bérfejlesztést a járművezetők pihenőidejének csökkenéséből nyert anyagi forrásból akarja a BKV vezetése fedezni.
Bartha Pál, TDFSZSZ elnökhelyettese az ATV Egyenes Beszéd című műsorában hétfő este jelentette be, lemond posztjáról.
A távirati iroda megkeresésére elmondta, azért mondott le tisztségéről, mert nem ért egyet a bérmegállapodással, a bérfejlesztés mértékével.
A BKV történetében ilyen bértárgyalás még nem volt, a munkavállalók "folyamatos fenyegetéseknek voltak kitéve", ha részt vesznek a sztrájkban, elbocsátják vagy más munkakörbe helyezik őket - hangsúlyozta a szakszervezeti vezető. Megemlítette azt is, hogy a munkáltatónak az utolsó pillanatig nem volt ajánlata.
Bartha Pál kifogásolta, hogy a BKV vezetői hamis adatokat közöltek a lakossággal, felhergelve ezzel őket a járművezetők, munkavállalók ellen.
Regőczi Miklós, a BKV vezérigazgató helyettese az MTI-nek azt mondta, a történtekre kedd reggel közleményben reagál a közlekedési társaság vezetése.
A szakszervezetek augusztus közepén jelentették be, hogy a BKV dolgozói szeptember 4-én sztrájkolnak, ha nem sikerül a fizetésemelésről megállapodni a közlekedési társaság menedzsmentjével. A szakszervezet január 1-jéig visszamenőleges hatállyal hat százalékos béremelést követelt a már megkapott személyenkénti 15 ezer forintos emelésen felül. A BKV vezetésének és a szakszervezeteknek vasárnap éjjel sikerült megegyezniük, így a keddre tervezett munkabeszüntetés elmarad.
Antal Attila, a közlekedési társaság vezérigazgatója hétfői sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy a bérfejlesztés az üzleti terv keretein belül valósul meg, szeptember 1-jétől havonta és dolgozónként bruttó hatezer forint béremelést fogadtak el a felek, amelyet 2008. január 1-jétől december 31-ig további 7.100 forinttal egészítenek ki. Ezen kívül még idén szeptemberben bruttó 12 ezer forint egyszeri mozgóbért is kifizetnek a dolgozóknak - tette hozzá.
MTI - fidesz.hu