Néhány nappal ezelőttig úgy tűnt, finisébe érkezett a Postabank-üggyel kapcsolatos nyomozás, s a mintegy fél évtizeden át folyó vizsgálatok végén végre tiszta víz kerül a pohárba, kiderül, ki a felelős a Postabank Horn-kormány időszakában felhalmozott óriási veszteségeiért, az egyéni megtakarítások veszélyeztetéséért.
Erre minden remény megvolt, hiszen a polgári kormány hivatalba lépését követően menesztette a bank 153 milliárd forintos veszteséget produkáló vezérét, a KEHI és az Állami Számvevőszék (ÁSZ) pedig elkészítette Princz vezetői tevékenységét értékelő jelentését, aminek konklúziójaként mindkét szervezet feljelentést tett.
A rendőrség az éveken át tartó nyomozás után a múlt héten kezdte meg a gyanúsítotti iratismertetést, ám az ügy ezen a ponton érdekes fordulatot vett: kormányzati és rendőrségi segédlettel Princz Gábor tisztára mosását célzó figyelemelterelő hadművelet kezdődött.
Ennek hátterét firtatta hétfői napirend előtti felszólalásában Áder János a Fidesz frakcióvezetője.
Emlékeztetett rá, hogy március 10-én a KEHI-irattárából, az ott "porosodó iratok" közül egy három évvel ezelőtti jelentéstervezetet átküldtek a rendőrségnek, amely azt a másnapi gyanúsítotti iratismertetésen megismertette Princz Gáborral is. "A rendőrség az iratok tetejére csempészi az egy nappal korábban megkapott KEHI-jelentéstervezetet", nem törődve azzal sem, hogy "ennek az iratnak az égvilágon semmi köze nincs a Princz Gábor elleni büntetőügyhöz" - idézte fel a történteket a politikus.
Áder János "üvegszemű" Keller László ügyben vitt szerepéről szólva nehezményezte, hogy az államtitkár az ÁSZ 1999-es jelentését figyelmen kívül hagyva Princz segítségére sietett és nyomozást eredményező feljelentést tett.
"Hogy is van ez? Keller László bedob egy kétforintost, és az ORFK szállítja a nyomozást. Hogy is van ez? A közpénzügyi államtitkár a rendőrség közreműködésével segít a büntetőügyben gyanúsítás alatt lévő Princz Gábornak, hogy politikai ellentámadást indítson, és ezzel eléri azt, hogy a média ne Princz Gábor disznóságairól, hanem egy mondvacsinált ügyről beszéljen" - fogalmazott.
Mint elmondta, "a szorult helyzetben lévő volt bankár igyekezete" még csak érthető, azonban az már mindenképpen elfogadhatatlan, hogy a büntetőügy felderítéséért felelősséget viselő kormány ehhez segítséget is nyújt.
Ezek maffiamódszerek, így az olasz maffia tudta ilyen módszerekkel befolyásolni az ellene folyó eljárásokat - húzta alá.
Ennek megfelelően arra kíváncsi a frakcióvezető, meddig tűri a miniszterelnök Keller László politikai ámokfutását és miért nem tudja immáron tíz hónapja biztosítani a rendőrség törvényes működését. Áder János azt is tudni szeretné, miért nem tudja biztosítani Medgyessy Péter azt, hogy a rendőrség bűncselekmények felderítésével foglalkozzon s ne nyújtson segítséget politikai figyelemelterelő akciókhoz.
fidesz.hu