A magyar néppárti képviselő aggályosnak tartja, hogy a kormány a megyei jogú városokat indokolatlan előnyben részesíti a többi, kisebb gazdasági erővel bíró dél-dunántúli településsel szemben, elzárva ez utóbbiakat a fejlődés lehetőségétől. Korábbi felszólalásaiban a képviselő többször felhívta a figyelmet arra, hogy az európai uniós pénzekkel kapcsolatos döntések legyenek átláthatóak, demokratikusak és a szubszidiaritás elvének megfelelőek.
Noha De Blasio Antonio örömmel értesült arról, hogy Pécs város öt pályázata is elnyerte a kormánytámogatást, igazságtalannak tartja a kormány azon döntését, amellyel a dél-dunántúli régiónak ítélhető pénzügyi keretből - a kormányzati kommunikációban hangoztatott vidékfejlesztési ígéretekkel szöges ellentétben - egy fillért sem juttat olyan projektek megvalósítására, amelyek az Európai Bizottság által kiemelten fontosnak tartott decentralizációt és a régiós felzárkózást segítené elő.
De Blasio Antonio többször is jelezte - többek között az Országgyűlés 2007. évi költségvetési vitájában, valamint az Európa Kulturális Főváros programnak juttatandó európai uniós fejlesztési támogatások tervezésekor nyilatkozataiban - és nyomatékosan felhívta a figyelmet arra, hogy a Pécsett megvalósuló, de országos jelentőségű Európa Kulturális Főváros program fejlesztési projectjeinek finanszírozását ne a Dél-Dunántúli Regionális Operatív Program részeként, hanem azon felül többletforrások keretében oldják meg.
Mivel ez nem történt meg, a régió fejlődéséért felelősséget érző politikusok joggal kérik számon a kormány meg nem valósuló vidékfejlesztési ígéreteit.
fidesz.hu