Michael Heise, a Dresdner Bank és az Allianz vezető közgazdásza az elemzés kapcsán elmondta: Németország a vizsgált 13 fejlett gazdaság (Anglia, Ausztria, Belgium, Franciaország, Hollandia, Japán, Kanada, Lengyelország, Németország, Olaszország, Spanyolország, Svédország, USA) és a 4 BRIC ország (Brazília, Oroszország, India, Kína) részvételével készült felmérésben a 8. helyet szerezte meg, ami nem jelenti azt, hogy az országnak ne lennének komoly hátrányosságai, főleg az oktatás és a beruházások terén.
A vizsgálat során a fönt felsorolt országokat négy kategórai alapján rangsorolták. A vállalkozási környezet, a gazdasági fejlődés és fejlettség valamint a tőke és technológiai ellátottság tekintetében készítették el a listát.
Svédország biztosítja a legjobb környezetet a vállalatok számára, míg Hollandia és Anglia sorrendben a második, illetve a harmadik legjobb.
Gazdasági teljesítmény (egy főre jutó GDP és egy főre eső áruexport) tekintetében Hollandia abszolút első volt, a második, illetve harmadik helyen Svédország és Ausztria végzett.
Fejlődés: a lengyelek Indiával, hazánk Dániával vetekszik
A gazdasági növekedés szempontjából a fejlődő országok vitték a prímet, az élen Indiával, a második, illetve harmadik helyen pedig Lengyelországgal és Kínával. Magyarország növekedése csupán 1,2 százalék volt, amivel Európában csupán Dániát előztük meg.
A tőke, munka és technológia-ellátottság szerint készült rangsorban Kanada az első helyezett, míg a második helyen Svédország, harmadik helyen pedig az USA áll.
Az utolsó szempont, a gazdasági fejlődés fenntarthatósága (folyó fizetési mérleg egyenleg a GDP százalékában, széndioxid-kibocsátás, eladósodottsági és egyéb mutatószámok) volt, ebben a kategóriában pedig Kanada és az USA sereghajtóként végzett, a legjobban pedig Svédország és Ausztria teljesített.
hirtv.hu - fidesz.hu