Rádonyi László elmondta: Sopron Megyei Jogú Város Önkormányzata nyilvános közbeszerzési pályázatot írt ki Városi Internetes/Intranetes portál megvalósítását célzó komplex informatikai rendszer kialakítására és kapcsolódó fejlesztések elvégzésére. A kiírást az indokolta, hogy a 2004-ben létrehozott, a szállító cég alvállalkozóival megvalósított városi portál sem technikailag, sem tartalmilag nem felel meg az érvényben lévő törvényi-, a portálokra vonatkozó szakmai elvárásoknak; szerkezetileg nem volt fejleszthető.
Az új portál főbb célkitűzései között a képviselő által elmondottak szerint szerepel a lakosság naprakész tájékoztatást kaphasson a város életének mindennapjairól, az őket érdeklő helyi információkról, az érintettek ügyfélközpontú tájékoztatása az önkormányzat működéséről, a hivatali ügyintézés rendjéről. További cél, hogy a portál támogassa az e-önkormányzati megoldásokat, biztosítsa az e-ügyintézés alapjait, az ügyfélkapu kapcsolat és azonosítás kialakítását, illeszkedjen a Polgármesteri Hivatal informatikai infrastruktúrájához, kapcsolható legyen a belső szakrendszerekhez.
A közbeszerzési bizottság elnöke a tervezett portálrendszert felépítő modulokról is beszámolt, ezek: Sopron Városi Alportál a lakosság kiszolgálására, Turisztikai Alportál a városba látogatók számára, Önkormányzati Alportál, amely keretet biztosít a testületi és bizottsági munka támogatására, Lakossági Alportál a lakossági ügyintézés támogatására, Sopron-Fertőd Kistérségi Alportál a kistérségi települések számára, Intranetes Hivatali Alportál, mely alapja a belső munkafolyamatok támogatásának, Rendszeradminisztrátori Alportál a belső rendszerüzemeltetői funkciók megvalósítására.
- A fent vázolt modulokból kiderül, hogy a jelenlegi portál szolgáltatásaihoz viszonyítva a tervezett új portálrendszer öt új fejleszthető modullal bővíti a megjelenési és szolgáltatási struktúrát, amely jelentősen növeli az önkormányzat szolgáltatási palettáját, polgárbarát módon elősegíti az elektronikus ügyintézés minél szélesebb körű bevezetését - fogalmazott Rádonyi László.
Hozzátette: Új elemként megjelenik a kistérségi alportál is, amelyen az érintett települések számára a bemutatkozáson kívül a közzétételi törvényi kötelezettségnek eleget tevő tájékoztatási felületet is biztosít, valamint belső kommunikációs lehetőséget a Sopron-Fertőd Többcélú Kistérségi Társulás operatív irányítására.
Az önkormányzati Alportálon külön szolgáltatásként kívánjuk biztosítani a testületi döntések előkészítését, a képviselői munka elősegítését, a dokumentumok elektronikus továbbítását, kiváltva a költséges papíralapú előterjesztési anyagokat - mondta a képviselő.
A pályáztatásról és a döntésről szólva kifejtette: -A portálrendszer megpályáztatásánál az volt a vezérlő elv, hogy nem a legolcsóbb ajánlatot kell választani, hanem az összességében legelőnyösebbet, amely összegében alacsonyabb a rendelkezésre álló nettó 25 millió forint alatti értéknél, és a szolgáltatások tekintetében a többi megyei jogú város portálrendszeréhez közelítő, adott területeken meghaladó megoldásokat biztosít, nagyságrenddel alacsonyabb keretből.
A közbeszerzési eljárásban a legalacsonyabb ajánlatot tevő által bemutatott keretrendszer a későbbi fejlesztési lehetőségeket, főbb célkitűzéseket kevésbé támogatták, ezért a bizottság az összességében legelőnyösebb ajánlatot javasolta elfogadásra.
Rádonyi László azt is elmondta: a jelenlegi kormányzati portálok a tervezett portálhoz hasonló technológiával működnek, ezért az azokkal való szükségszerű kapcsolatok kiépítése is egyszerűbbé válik.
sopron.hu- fidesz.hu