A főügyész asszony arról tájékozódott, hogy történt-e haladás a hágai bírósággal való együttműködés terén az elmúlt három hónapban, amióta utoljára járt Belgrádban. A megbeszélések után azonban elmaradt a sajtóértekezlet, így csak a kormányközleményből tudni, hogy a vendéglátók győzködni igyekeztek a vendéget pozitív szándékaikról. Ratko Mladic mellett pedig továbbra is felkutatják két vádlott-társát, Goran Hadzicot és Stojan Zupljanint is.
Dusan Petrovic igazságügyi miniszter szerint Szerbia végleg lezárná a hágai ügyet, ezért a biztonsági szolgálatok szünet nélkül gyűjtik és elemzik az adatokat, ellenőrzik a lehetséges búvóhelyeket, ám eddig nincs eredmény. Mladicot feltehetően rokonai, és a hozzá közel állók segítik, akik nem árulják el. A rendőrség szerint a hatvannégy éves tábornokot előbb fogja lebuktatni megromlott egészségi állapota, mint egy besúgó. Carla del Ponte a hallottak alapján jelentést készít az Európai Uniónak, ami perdöntő lehet a stabilizációs egyezmény aláírása szempontjából. Belgrádban abban bíznak, hogy a szerbek körében nem túl népszerű jogásznő ezúttal elnézőbb lesz az "osztályzásnál", és Ratko Mladic kiadatása nélkül is aláírhatják a csatlakozást előkészítő megállapodást.
Bár Radovan Karadzic letartóztatása nem Szerbia kötelezettsége, a szerb sajtó újra arról az állítólagos egyezségről ír, amelyet Richard Holbrook volt amerikai elnöki megbízott kötött volna a hadúrral, mentességet ígérve neki. Az amerikai diplomata cáfol, de egy volt belgrádi külügyér szerint létezik ilyen szerződés.
Magyar Hírlap
fidesz.hu