fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Városmisszió Budapest 2007: hálaadó szentmise a Gellért-hegyen
2007. szeptember 22., 10:50
Hálaadó szentmisét mutattak be pénteken este a Gellért-hegyen, a városmisszió keretében megtartott fáklyás felvonulás lezárásaként.

"Igazságosságot és szeretet hirdetünk az embereknek a teremető Isten és a megváltó Krisztus nevében, de a misszió során nem az a fő célunk, hogy zelóták módjára mielőbb rendbe tegyük az evilág dolgait, hanem lelkeket keresünk. Mindenkinek a szívét és a lelkét" - fogalmazott Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek, a Magyar Püspöki Konferencia elnöke Máté apostol "meghívásának" történetéről beszélve.

Hozzátette: "nem az a módszerünk, hogy kemény büszkeséggel messze elkerüljük mindazok társaságát, akik valamilyen szempontból mások kifosztóinak, vagy a közösség hűtlen tagjainak látszanak".

"Hiszünk abban, hogy, ha mi magunk tanítvánnyá válunk, és úgy mozdulunk Jézus minden világosan hangzó szavára, ahogyan Máté tette, akkor rajtunk keresztül Jézus akar és Jézus fog utat találni az emberek szívéhez, akkor missziónk látványai útján is Jézus veti rá mindent átható tekintetét városunka és népünkre" - jelentette ki a bíboros.

Erdő Péter szentbeszéde végén azt mondta: "itt, Szent Gellért hegyén, ahol a nagylelkű és tudós olasz missziós püspök pogány elődeink kezétől vértanúhalált halt, a keserűségnek és az anarchiának egy szörnyű órájában, itt, ahol szobra ma is áldón nyújtja városunk fölé a keresztet, határozzuk el, hogy személy szerint Jézus Krisztushoz kötjük az életünket, az ő radikális szeretetének tanúi és követői leszünk, mert ő az, aki reményt és jövőt ad nekünk".

Camillo Ruini, a Római Főegyházmegye általános helynöke, XVI. Benedek pápa különleges küldöttje emlékeztetett: a hegy, ahol a szentmisét bemutatták, a velencei bencés szerzetesről, Szent Gellértről kapta a nevét, aki "Magyarország igazi apostola volt".

Szent Gellért ezen a helyen szenvedett vértanúhalált 1046. szeptember 24-én - fűzte hozzá.

Camillo Ruini azt mondta: a keresztény remény "bizonyossággal tölt el bennünket, hogy a budapesti városmisszió egy termékeny mag, amelyből állandó, tevékeny missziós elkötelezettség bomlik majd ki ebbe a városban, ebben a főegyházmegyében és egész Magyarországon".

A szentmise főcelebránsa Christoph Schönborn bíboros, bécsi érsek volt.

A szervezők szerint a fáklyás felvonuláson és a szentmisén mintegy 15.000 vettek részt.

MTI - fidesz.hu