Vizitdíjat kizárólag azok után az egészségügyi ellátások után kell fizetni, amelyeket az Egészségbiztosítási Alap finanszíroz. Nem kell tehát vizitdíjat fizetni abban az esetben, ha a munkáltató köt külön szerződést dolgozói ellátására. Ez a helyzet a kormányüdülő vendégeivel is, akiknek egészségügyi ellátását ugyanaz a különszerződés biztosítja, amit a Miniszterelnöki Hivatal a Kútvölgyi kórházzal kötött. Az ebben a szerződésben foglalt szolgáltatásokért természetesen fizet a hivatal a kórháznak." - közölték a Miniszterelnöki Hivatalban, amikor arról érdeklődtünk: a kormányüdülő vendégei miért mentesülnek a vizitdíjfizetés alól. A MeH-nél ugyanakkor azt már nem árulták el, pontosan mekkora összeget fizetnek a Kútvölgyi Kórháznak az üdülőben történő vizsgálatokért és ellátásokért, illetve, hogy évente hány beteget kezelnek ennek a titokban tartott összegnek a fejében.
Ez a megoldás teljesen jogszerű, ugyanakkor a MeH által a Kútvölgyi Kórháznak kifizetett pénz természetbeni juttatásnak minősül az üdülő vendégei felé, ezért a kancelláriának 54 százalék szja-t, 29 százalék társadalombiztosítási járulékot és 3 százalék munkaadói járulékot kell fizetnie az adóhivatlanak - mondták lapunknak egészségügyi, jogi szakértők. Arra a kérdésre, hogy befizették-e az említett adókat és járulékokat, a Kormányszóvivői Iroda egyelőre nem adott választ.
Az őszödi kormányüdülőben uralkodó gyakorlattal kapcsolatban a lap megkereste az Egészségügyi Minisztériumot is, ám ott a sajtóosztályon csak annyit közöltek: az ellátás nem Egészségügyi Alap finanszírozású, így ezért nem is kérhető érte vizitdíj, véleményezni pedig nem kívánták a gyakorlatot.
Megkerestük a Kútvölgyi Kórház illetékeseit is, ám az ügyben illetékes Palic Tamás orvosigazgatót két nap alatt sem sikerült elérni, az üzenetekre lapzártáig nem válaszolt.
Bors - fidesz.hu